Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Stonavská pouť se blíží, program je bohatý

  • Stonava,

Jednou z nejvýznamnějších událostí kulturního dění v obci je bezesporu dvoudenní Stonavská pouť. Uskuteční se ve dnech 21. a 22. července. Připraven je opět velmi bohatý program.

Letošní stonavská Maří Magdalénská pouť ve Stonavě bude tradičně slavnostně zahájena v sobotu 21. Července výstřely z děla před obecním úřadem. První rána se ozve o půl sedmé večer. Poté bude slavnostně otevřeno nové workoutové hřiště, které bylo postaveno před pár dny vedle pumtrackové dráhy v centru obce. V 19.00 hodin proběhne soutěž v kosení trávy. Zájemci se mohou registrovat před radnicí od 18 hodin do půl sedmé. Všichni soutěžící i přítomní diváci budou při tom pohoštěni starostovským pivem. Sobotní program není soustředěn ale jen před radnicí. V parku u Domu PZKO proběhne od 14 hodin ukázka techniky dobrovolných hasičů. Český červený kříž připravil ukázku zdravovědy a na své si přijdou i milovníci pejsků při ukázkách kynologie. Pro děti jsou připraveny soutěžní hry, včetně malování na obličej. Nedělní kulturní program zahájí ve 14 hodin v parku u Domu PZKO hornická kapela s mažoretkami Dixi. Estrádní program v 16 hodin vystřídá Petr Muk revival a následně je až do 22 hodiny je připravena diskotéka. Ale to není vše. Hudební stage bude postavena i na hřišti SK Stonava.

„Tam připravujeme v 16.00 hod. vystoupení revivalu skupiny BEATLES a od 18.00 hod. bude vystupovat Marek Ztracený,“ řekl místostarosta Stonavy Tomáš Wawrzyk.

Celkovou atmosféru poutě jistě obohatí množství stánků a hlavně lunapark U Černého korzára, který neodmyslitelně ke stonavské pouti patří. V římskokatolickém kostele svaté Maří Magdalény budou slouženy mše svaté v českém i polském jazyce. Stonavská pouť vyvrcholí nedělním ohňostrojem ve 22.00 hodin. Na své si přijdou i fotbaloví fanoušci. Sportovní klub Stonava všechny zve na hřiště v pátek 20. července odpoledne.

„Jako každý rok pořádáme fotbalový turnaj O pohár starosty obce. Zúčastní se čtyři týmy, Borci z Hořanky, Stará garda, sálovkáři a bývalí dorostenci, kteří kdysi hrávali za Stonavu,“ řekl předseda fotbalového oddílu SK Stonava Martin Cyroň.

Začátek turnaje je naplánován na 16.00 hod.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy