Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Stonavská pouť se blíží, program je bohatý

  • Stonava,

Jednou z nejvýznamnějších událostí kulturního dění v obci je bezesporu dvoudenní Stonavská pouť. Uskuteční se ve dnech 21. a 22. července. Připraven je opět velmi bohatý program.

Letošní stonavská Maří Magdalénská pouť ve Stonavě bude tradičně slavnostně zahájena v sobotu 21. Července výstřely z děla před obecním úřadem. První rána se ozve o půl sedmé večer. Poté bude slavnostně otevřeno nové workoutové hřiště, které bylo postaveno před pár dny vedle pumtrackové dráhy v centru obce. V 19.00 hodin proběhne soutěž v kosení trávy. Zájemci se mohou registrovat před radnicí od 18 hodin do půl sedmé. Všichni soutěžící i přítomní diváci budou při tom pohoštěni starostovským pivem. Sobotní program není soustředěn ale jen před radnicí. V parku u Domu PZKO proběhne od 14 hodin ukázka techniky dobrovolných hasičů. Český červený kříž připravil ukázku zdravovědy a na své si přijdou i milovníci pejsků při ukázkách kynologie. Pro děti jsou připraveny soutěžní hry, včetně malování na obličej. Nedělní kulturní program zahájí ve 14 hodin v parku u Domu PZKO hornická kapela s mažoretkami Dixi. Estrádní program v 16 hodin vystřídá Petr Muk revival a následně je až do 22 hodiny je připravena diskotéka. Ale to není vše. Hudební stage bude postavena i na hřišti SK Stonava.

„Tam připravujeme v 16.00 hod. vystoupení revivalu skupiny BEATLES a od 18.00 hod. bude vystupovat Marek Ztracený,“ řekl místostarosta Stonavy Tomáš Wawrzyk.

Celkovou atmosféru poutě jistě obohatí množství stánků a hlavně lunapark U Černého korzára, který neodmyslitelně ke stonavské pouti patří. V římskokatolickém kostele svaté Maří Magdalény budou slouženy mše svaté v českém i polském jazyce. Stonavská pouť vyvrcholí nedělním ohňostrojem ve 22.00 hodin. Na své si přijdou i fotbaloví fanoušci. Sportovní klub Stonava všechny zve na hřiště v pátek 20. července odpoledne.

„Jako každý rok pořádáme fotbalový turnaj O pohár starosty obce. Zúčastní se čtyři týmy, Borci z Hořanky, Stará garda, sálovkáři a bývalí dorostenci, kteří kdysi hrávali za Stonavu,“ řekl předseda fotbalového oddílu SK Stonava Martin Cyroň.

Začátek turnaje je naplánován na 16.00 hod.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků