Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ve Stonavě funguje nová služba - Senior Taxi

  • Stonava,

Stonavští senioři mají další možnost, jak ušetřit na dopravě. Místní radnice zavedla novou službu - Senior Taxi. Starší občané tak mohou využít levné a pohodlné jízdy třeba k lékaři nebo do obchodu.

Je šest hodin ráno. Pana Vlastimila Pospíšila čeká vyšetření v karvinské hornické nemocnici. Místo toho, aby šel na zastávku a jel do Karviné autobusem, čeká před domem na taxíka. Je jedním z těch, kteří pravidelně využívají novou službu ve Stonavě, Senior Taxi.

„Já ho využívám úplně naplno. Za minulý měsíc máme všechno vybráno. Jsem s tou službou velmi spokojený. Když jedu do nemocnice na odběr krve, tak mě odveze až před vrátnici, jinak bych musel jet autobusem a přestupovat na jiné, které jezdí kolem nemocnice a ty já neznám,“ řekl Vlastimil Pospíšil.

„ V letošním roce došlo ke změně dopravce, co se týče veřejné autobusové dopravy a stím související i změny v jízdních řádech. Starší lidé mohou mít s tím problém. Proto jsme zavedli Senior Taxi, aby měli stonavští senioři luxus v dojížďce k lékaři nebo na nákupy,“ řekl starosta Stonavy Ondřej Feber.

Nárok na jízdu za dvacet korun má každý občan Stonavy, který dovršil věku 65 let, nebo je držitelem průkazu ZTP nebo ZTP/P a požádal na radnici o vystavení průkazky. Ta  opravňuje držitele a doprovázející osobu k šesti jízdám měsíčně napříč celým okresem.

„Stačí zavolat den předem, objednat si jízdu. Pokud je volno, tak si klienta zapíšu, druhý den ho vyzvednu a odvezu ho na místo určení. Po vyšetření mi zavolá a já ho zase odvezu domů,“ doplnil provozovatel služby Petr Kostka.

Službu senior taxi zatím využívá 47 stonavských občanů. Veškeré podrobné informace týkající se této nově zavedené služby, která v e Stonavě funguje od 1. července,  naleznete na webových stránkách obce Stonava.

Nahlásit chybu
BĚLA - služby s.r.o. - okres Karviná
Karviná
od 3 000 do 13 000 Kč/měsíc

Detail

Hakan Foods s.r.o.Karviná
Karviná
od 19 700 Kč/měsíc

Detail

RegioJet a.s. - nástupní místo Havířov, Bohumín
Havířov
od 25 000 do 38 000 Kč/měsíc

Detail