Žaloby na průběh voleb ochromily život ve Stonavě

  • 14:37,
  • Stonava ,

Zatímco v mnoha obcích a městech našeho regionu jsou už známy termíny ustavujících zastupitelstev, ve Stonavě se vše prodlužuje. Důvodem jsou návrhy na zneplatnění voleb v obci. Na Krajský soud v Ostravě dorazily hned dvě.

Krajský soud v Ostravě eviduje v souvislosti s komunálními volbami v Moravskoslezském kraji přes tři desítky žalob. Dva návrhy na neplatnost voleb, neplatnost hlasování případně neplatnost volby kandidáta se týkají Stonavy, kde v sedmičlenném zastupitelstvu získalo hnutí ANO 5 mandátů, po jednom pak KDU-ČSL a sdružení nezávislých kandidátů Občané pro Stonavu. První návrh byl podán anonymně, druhý pak podal lídr kandidátky KDU-ČSL Tomáš Bařák.

„V prvním případě návrh nebyl projednán, protože neznámý navrhovatel neuvedl dostatečné údaje a tím pádem návrh nemohl být projednán. Druhá stížnost byla projednána a zamítnuta,“ řekl mluvčí Krajského soudu Ostrava Jiří Barč.

V současné době se vyhotovuje toto rozhodnutí a v řádu několika dnů bude zveřejněno na úřední desce soudu. Teprve pak může být svoláno ustavující zastupitelstvo.  Podle starosty Stonavy se těmito žalobami ochromil život v obci. 

„My máme v současné době schválit dotaci chovatelům hospodářských zvířat a včelstev, udělat to ale nemůžeme. Nemá o tom kdo rozhodnout,“ posteskl si starosta Stonavy Ondřej Feber.

Týká se to i rozpočtu na příští rok, který je nutno projednat a schválit. V době uzávěrky ale rozhodnutí soudu na úřední desce zveřejněno nebylo. Kdy se poprvé sejdou stonavští zastupitelé, zůstává stále velkým otazníkem?
Tragédie v Oradur-Sur-Glane / výstava

05.02. 16:00 - 14.01. 18:00
Havířov, Památník Životické tragédie, Havířov-Životice

Podmalby na skle / výstava

19.02. 16:00 - 31.12. 18:00
Karviná, Výstavní síň, Karviná

Obrázky z dějin Petřvaldu / výstava

07.03. 16:00 - 28.02. 18:00
Karviná, Technické muzeum Petřvald

HFG FINANCE s.r.o.
Karviná
od 20 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

Obaly Adamec a.s.
Karviná
od 18 000 Kč do 20 000 Kč

Detail

Comfort Job Agency s.r.o.
Karviná
od 20 200 Kč do 25 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků