Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Žaloby na průběh voleb ochromily život ve Stonavě

  • Stonava,

Zatímco v mnoha obcích a městech našeho regionu jsou už známy termíny ustavujících zastupitelstev, ve Stonavě se vše prodlužuje. Důvodem jsou návrhy na zneplatnění voleb v obci. Na Krajský soud v Ostravě dorazily hned dvě.

Krajský soud v Ostravě eviduje v souvislosti s komunálními volbami v Moravskoslezském kraji přes tři desítky žalob. Dva návrhy na neplatnost voleb, neplatnost hlasování případně neplatnost volby kandidáta se týkají Stonavy, kde v sedmičlenném zastupitelstvu získalo hnutí ANO 5 mandátů, po jednom pak KDU-ČSL a sdružení nezávislých kandidátů Občané pro Stonavu. První návrh byl podán anonymně, druhý pak podal lídr kandidátky KDU-ČSL Tomáš Bařák.

„V prvním případě návrh nebyl projednán, protože neznámý navrhovatel neuvedl dostatečné údaje a tím pádem návrh nemohl být projednán. Druhá stížnost byla projednána a zamítnuta,“ řekl mluvčí Krajského soudu Ostrava Jiří Barč.

V současné době se vyhotovuje toto rozhodnutí a v řádu několika dnů bude zveřejněno na úřední desce soudu. Teprve pak může být svoláno ustavující zastupitelstvo.  Podle starosty Stonavy se těmito žalobami ochromil život v obci. 

„My máme v současné době schválit dotaci chovatelům hospodářských zvířat a včelstev, udělat to ale nemůžeme. Nemá o tom kdo rozhodnout,“ posteskl si starosta Stonavy Ondřej Feber.

Týká se to i rozpočtu na příští rok, který je nutno projednat a schválit. V době uzávěrky ale rozhodnutí soudu na úřední desce zveřejněno nebylo. Kdy se poprvé sejdou stonavští zastupitelé, zůstává stále velkým otazníkem?

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy