Dýňobraní si společně užili všichni stonavští předškoláci

  • 31. října 2018,
  • 11:32,
  • Stonava,
  • Jiří Brzóska

Děti ze všech tří stonavských mateřinek se sešli v tělocvičně základní školy na Dolanech. Společně tady s kouzelnicí Radanou slavili dýňobraní.

Reklama

Na konci října se ve stonavských mateřinkách koná dýňobraní. A protože se počet předškoláků ve Stonavě rozrostl, letos se děti ze všech čtyř stonavských mateřských škol sešli v tělocvičně základní školy na Dolanech společně s kouzelnicí Radanou.

„Děti jsou ze Stonavy a znají se. Jsme rádi, že i ve školce se můžou vzájemně setkat a strávit společné chvíle,“ řekla učitelka polské mateřské školy na Holkovicích.

„Každoročně se tohoto nápadu zhostila hořanská školička. V rámci spolupráce se vždy takovýchto akcí účastníme. Jsme moc rádi za pozvání. Dnes si to užíváme s Bílou paní,“ dodala učitelka dolanské mateřinky Helena Skutková.

„Dýňobraní je podzimní karneval, na který jsme pozvali kouzelnici Radanu. Ta s dětmi kouzlí, soutěží a tančí,“ vysvětlila Veronika Bařáková, učitelka MŠ Hořany.

„Já jsem pirát s lodi duchů.“ „Já jsem dýňová princezna.“ Já jsem převlečený za kostlivce.“ „Já mám masku dýně,“ řekly o svých maskách děti.

Radana jako bílá paní nejprve dětem předvedla různá kouzla, do některých z nich předškoláky i zapojila.

„Mně se tady dneska líbí ty kostýmy.“ „Mně se líbí soutěže.“ „Líbilo se mi tancování.“ „Mně se líbilo úplně všechno,“ zhodnotily letošní dýňobraní stonavské děti.

Podle úsměvu dětí je patrné, že se letošní dýňobraní opět vydařilo. Stalo se tak jednou z mnoha společných akcí všech stonavských mateřinek.
Karvinská hornická nemocnice a.s.
Karviná
od 24 000 Kč

Detail

Pro Bank Security a.s.
Karviná
od 14 000 Kč do 16 000 Kč

Detail

Prosystem spol. s r.o.
Karviná
od 20 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu