Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dýňobraní si společně užili všichni stonavští předškoláci

  • Stonava,

Děti ze všech tří stonavských mateřinek se sešli v tělocvičně základní školy na Dolanech. Společně tady s kouzelnicí Radanou slavili dýňobraní.

Na konci října se ve stonavských mateřinkách koná dýňobraní. A protože se počet předškoláků ve Stonavě rozrostl, letos se děti ze všech čtyř stonavských mateřských škol sešli v tělocvičně základní školy na Dolanech společně s kouzelnicí Radanou.

„Děti jsou ze Stonavy a znají se. Jsme rádi, že i ve školce se můžou vzájemně setkat a strávit společné chvíle,“ řekla učitelka polské mateřské školy na Holkovicích.

„Každoročně se tohoto nápadu zhostila hořanská školička. V rámci spolupráce se vždy takovýchto akcí účastníme. Jsme moc rádi za pozvání. Dnes si to užíváme s Bílou paní,“ dodala učitelka dolanské mateřinky Helena Skutková.

„Dýňobraní je podzimní karneval, na který jsme pozvali kouzelnici Radanu. Ta s dětmi kouzlí, soutěží a tančí,“ vysvětlila Veronika Bařáková, učitelka MŠ Hořany.

„Já jsem pirát s lodi duchů.“ „Já jsem dýňová princezna.“ Já jsem převlečený za kostlivce.“ „Já mám masku dýně,“ řekly o svých maskách děti.

Radana jako bílá paní nejprve dětem předvedla různá kouzla, do některých z nich předškoláky i zapojila.

„Mně se tady dneska líbí ty kostýmy.“ „Mně se líbí soutěže.“ „Líbilo se mi tancování.“ „Mně se líbilo úplně všechno,“ zhodnotily letošní dýňobraní stonavské děti.

Podle úsměvu dětí je patrné, že se letošní dýňobraní opět vydařilo. Stalo se tak jednou z mnoha společných akcí všech stonavských mateřinek.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy