Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zahrádkáři smažili bramboráky v nové kuchyni

  • Stonava,

Po úspěšné výstavě ovoce a zeleniny připravili stonavští zahrádkáři další akci pro širokou veřejnost. Tentokrát se v jejich nově zrekonstruované klubovně na Stavech smažily bramboráky.

Hned několikrát do roka zvou stonavští zahrádkáři širokou veřejnost do své klubovny na Stavech. Kromě výstavy ovoce a zeleniny se tady na jaře smaží vaječina, v létě se griluje a na podzim smaží bramboráky. A na těch si letos mohli všichni pochutnat v nově zrekonstruovaném zázemí místních zahrádkářů.

„Děláme to pro občany Stonavy. Jsme rád, že přijdou, posedí a pobaví se. Za chvíli tady bude hrát živá hudba, zatancují si a takhle strávíme krásné víkendové odpoledne,“ řekl předseda stonavských zahrádkářů Alois Wojkowski.

Na bramboráky padlo 160 kg brambor, sto vajíček a kilo a půl česneku. Samozřejmě, že nemohla chybět ani majoránka, mouka, pepř a sůl. Smažení šlo všem od ruky. Bodejď by ne, když se vše připravuje v nové moderní kuchyni.

„Bramboráky se teď smaží perfektně,“ řekla Anna Žáková.

„Ten bramborák se musí prosmažit, aby byl křupavý. Je to teď úžasné, jsme spokojeni,“ dodala Anděla Štulová.

Tuto společenskou akci si nenechal ujít ani nejstarší občan Stonavy, 96 letý pan Antonín Wróbel.

„Bramboráky jsou výborné, nic jim nechybí,“ konstatoval seniror.

„Jsou perfektně dochucené, perfektní akce.“ „Jsou fakt výborné.“ „Jsou velmi chutné, nemá to chybu,“ dodali další návštěvníci akce.

V průběhu této akce obdrželi stonavští zahrádkáři i dárek od těch nejmenších obyvatelů obce.

„Přinesli jsme obraz, koláž, kterou vyráběly děti z mateřské školy Hořany jako poděkování za krásnou výstavu ovoce a zeleniny,“ řekla učitelka hořanské mateřinky Veronika Bařáková.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy