Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Radnice umožnila lidem strávit týden v lázních

  • Stonava,

Občané Stonavy, kteří využili nabídku místní radnice, mohli strávit týden na čerstvém vzduchu v Karlově Studánce.

Stonavská radnice už několik let organizuje týdenní ozdravné pobyt. Navíc, občanům Stonavy na ně i finančně přispívá. Tímto způsobem jim chce alespoň částečně kompenzovat špatné ovzduší, které dlouhodobě trápí celé Karvinsko. Letos lidé mohli strávit týden v Karlově Studánce.

„Stonava se nachází v lokalitě, kde to ovzduší není nejlepší. Starší lidé si mnohdy stěžují na problémy s dýcháním a myslím si že zrovna takové týdenní pobyty v místě, kde je údajně nejlepší ovzduší ve střední Evropě, jim určitě neuškodí,“ řekl starosta Stonavy Ondřej Feber.

Zájem o ozdravný pobyt byl velký, radnice proto zajistila dva na sebe navazující týdenní turnusy.

„V prvním turnusu bylo 45 lidí a teď necelých padesát. Každý měl individuální program. Na výběr měli plnou penzi nebo polopenzi. Je tady bazén, vířivky, sudy s bylinkovou vodou, dvakrát týdně tanečky, možnost procházek,“ řekla vedoucí ozdravného pobytu Krystyna Kupková.

„Počasí nám vyšlo a to je důležité. Že nám zapršelo poslední dva dny nám nevadilo, protože jeden den odjíždíme a jeden den jsme zvládli i s deštníky.“ „Vířivka skvělá, pivečko bylo taky, bylo prostě super.“ „Bylo tady krásně. Denně jsme využili procedury a krásného počasí.“ „Bylo to výborné, je tady kde chodit na procházky.“ „Bylo to tady dobré, byli jsme na Pradědu a bazéně, bylo to super,“ řekli před odjezdem domů účastníci pobytu.

V týdenních ozdravných pobytech chce stonavská radnice pokračovat i v budoucnu.

Nahlásit chybu
Česká distribuční a.s. - Rychvald, Dětmarovice
Rychvald
od 4 325 do 8 651 Kč/měsíc

Detail

TEDOM a.s. - Bohumín Vrbice
Bohumín
od 32 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

K.I.S.S. vzdělávání s.r.o., Petřvald u Karviné
Petřvald
od 105 Kč/hod.

Detail