Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Deváťáci se rozhodují kam dál po škole

  • Stonava,

Žáci deváté třídy se mohli dozvědět, co obnáší studium na karvinském gymnáziu. Přijeli za nimi učitelé i studenti ze Stonavy, kteří na této střední škole studují.

Žáky deváté třídy čeká důležité rozhodnutí. Zvolit si totiž musí směr dalšího studia. Podle ředitele stonavské základní školy mají letošní deváťáci velký studijní potenciál.

„Máme velice šikovnou devátou třídu, která perfektně zvládá základy přípravy ke studiu, mají ochotu se učit,“ řekl ředitel stonavské základní školy Zdeněk Lusk.

A právě jednu z možností dalšího středoškolského vzdělávání přišlo stonavským žákům představit vedení karvinského gymnázia.

„Existují takové obavy, že je škola velmi obtížná apod. Snažili jsme se to dnes vyvrátit,“ konstatoval ředitel karvinského gymnázia Miloš Kučera.

Škola se může pochlubit mnoha úspěchy svých studentů ať už v celostátních nebo mezinárodních soutěžích. Gymnázium je zapojeno do řady projektů, díky nimž mohou studenti například vycestovat do zahraničí. O své vlastní zkušenosti se s deváťáky podělily dvě  stonavské gymnazistky. Jak samy tvrdí, karvinské gymnázium bylo pro ně tou správnou volbou.

„Určitě bych se rozhodla pro gymnázium znovu,“ řekla Veronika Bučková.

„Gymnázium je určitě dobré pro ty, kteří chtějí dál pokračovat ve studiu na vysoké škole. Ten gympl je na to opravdu dobře připraví a to i díky dalším hodinám navíc, které jinde nemají. Jedná se například o biologii, chemii apod.,“ doplnila Magdaléna Wanecká.

„Já jsem od mala vedena k tomu, že budu studovat veterinu. Rozhodla jsem se pro gymnázium, protože si myslím, že mě nejlépe připraví na tu vysokou školu.“ „Uvažuji o pedagogice, jelikož mám dobré známky, gymnázium je pro mě ideální.“ „Já bych jednou chtěla být učitelkou na střední škole,“ řekli deváťáci, kteří o studiu na karvinském gymnáziu uvažují.

Přihlášky na střední školy musí rodiče deváťáků podat do 1. března.

Nahlásit chybu
Úklid WAWA s.r.o.–Karviná
Karviná
od 3 000 do 10 000 Kč/měsíc

Detail

BĚLA - služby s.r.o. - okres Karviná
Karviná
od 3 000 do 13 000 Kč/měsíc

Detail