Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dětem ve školce se pravidelně před spaním čtou pohádky

  • Stonava,

Přestože většina děti po obědě nerado odpočívá, v mateřské škole na Dolanech se na odpolední spánek všichni těší a to kvůli pohádkám . Pravidelně jim je předčítají jejich babičky a dědečkové.

„Jsem chytřejší než bys myslel.“ Mlynářův syn zůstal udiven, celý zkoprnělý: „Kocour a mluví?“

To je část textu z pohádky O kocourovi v botách, kterou dětem v mateřské školce na Dolanech před spaním přečetl pan Bořivoj Vyoral. Se čtením pohádek má bohaté zkušenosti. Pravidelně je čte i své vnučce, která zdejší mateřinku navštěvuje.

„Pozvaly mě paní učitelky. Myslím si, že je to pro ty děti výborná věc. Doufám, že je to alespoň trochu zaujalo,“ řekl Bořivoj Vyoral.

Pan Vyoral ale není jediný, kdo dětem ve školce po obědě před spaním čte pohádky.

„My jsme se zapojili do projektu Celé Česko čte dětem. Jedenkrát měsíčně k nám zavítá host, který dětem čte pohádku, kterou si sám vybere.  Byla tady už i paní knihovnice nebo  bráška od Kubíčka,“ řekla vedoucí učitelka dolanské školky Helena Skutková.

„Dneska nám můj dědeček četl pohádku O kocourovi v botách.“ „I moje babička tady přišla do školky a četla nám pohádku.“ „Mně se líbí pohádky před spaním.“ „Maminka mi doma taky čte pohádky,“ řekli předškoláci.

Pohádky před spaním se dětem ve školce předčítají každý den.

„Paní učitelky čtou pravidelně před každým odpoledním odpočinkem, ale je pravdou, že ta návštěva, která k nám do školky zavítá je vždy pro děti zajímavá,“ dodala Helena Skutková.

Předčítaní pohádek u dětí rozvíjí slovní zásobu, paměť a představivost. Důležité proto je, aby se dětem pravidelně četlo i v domácím prostředí.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy