Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Spisovatelka Lenka Rožnovská besedovala s dětmi

  • Stonava,

Odpoutat děti od počítačů a přilákat je ke čtení. To je hlavní smysl akcí, které knihovny pravidelně připravují pro začínající čtenáře. Jednou z nich je beseda se spisovateli. V rámci měsíce března, měsíce čtenářů se například stonavsé děti mohly osobně setkat s Lenkou Rožnovskou.

Před čtyřmi lety slavnostně pasovala spisovatelka Lenka Rožnovská ve stonavské knihovně prvňáčky na nové čtenáře. Letos v březnu knihovnu navštívila znovu.

„Pozvali jsme děti z mateřských škol, které budou v příštím roce v první třídě, aby se seznámily se spisovatelem, který pro ně píše knížky,“ řekla vedoucí stonavské knihovny Marta Orszuliková.

Setkání probíhalo hravou formou.

„Dneska je to povinnost pro každého spisovatele, který chce, aby to dítě tu knížku drželo v ruce, tak ho prostě musíme zaujmout. Já jsem trošku komediant a má ráda herectví, tak tu knížku čtu a s dětmi zároveň hrajeme. Je to vlastně propojení četby s dramatickou výchovou,“ vysvětlila Lenka Rožnovská.

„Paní spisovatelka nám četla o dvou lvíčatech.“ „Jedno se jmenovalo Sofie a druhé Viktor.“ „V té pohádce nebyli jen lvi, ale i jiná zvířátka,“ řekli předškoláci.

Po besedě s předškoláky se spisovatelka setkala s žáky první a druhé třídy. Společně si hráli na spisovatele.

„Budeme vytvářet příběh o strašidýlku, které straší v aktovce,“ dodala spisovatelka.

A nejen v ní. Představivosti se meze nekladly.

„Moje strašidlo se jmenuje Zubač a bydlí u zubaře a straší děti“ „Moje krade hračky a jmenuje se Pokojáček.“ „Můj Popelník bydlí v popelnici.“ „Moje strašidlo Zubák bydlí v koupelně a kazí zuby, když si je nečistíme,“ podělili se se svými nápady stonavští školáci.

Stonavská knihovna je zapojena do projektu Kniha pro prvňáčka a takovéto setkání se spisovatelem je jeho součástí. Vyvrcholením je pak pasování prvňáčků na čtenáře, které proběhne v závěru školního roku.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy