Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Školáci dostali vysvědčení, začaly jim dvouměsíční prázdniny

  • Stonava,

A je to tady. Závěr školního roku a s ním spojeno hodnocení snahy a píle žáků během druhého pololetí. Každoročně největší pokrok ve vzdělání je zaznamenán u prvňáčků.

„Když děti přišly na začátku školního roku ze školky, byly zvyklé na jiný režim. Byly trošičku divoké a neposedné. Postupem času se ale všechno zklidnilo, děti se naučily pracovat a na konci roku mají všichni samé jedničky,” řekla jejich učitelka Lucie Marešová.

„Naučili jsme se psát a počítat.” „Na prázdniny se těším, ale zároveň bych se ještě rád učil.” „Paní učitelka byla na nás moc hodná.” „O prázdninách budu číst a jezdit na výlety.” Já pojedu k moři,” konstatovali prvňáčci.

Dvouměsíční prázdniny si jistě užijí i tito žáci, kteří byli jako premianti jednotlivých ročníků pozváni na stonavskou radnici.

„U nás je to už taková tradice. Svědčí to o tom, že nám na našem stonavském školství záleží, ”řekl starosta Ondřej Feber.

Velmi dojemný byl závěr školního roku v deváté třídě. Čas, který žáci strávili na základce utekl jak voda a přišlo loučení.

„Na devátou třídu budeme vzpomínat jen v dobré. Jsou tady skvělí kantoři. Škola nám toho dala hodně to loučení je těžké,“ shodli se deváťáci.

„Slova se v tuto chvíli velmi těžko hledají. Byla to třída, která mi velmi přirostla k srdci,“ dodala třídní učitelka Jana Haroková.

Stonavští deváťáci si ale společně strávené chvíle v kolektivu prodloužili ještě o 14 dní. Krátce po rozdání vysvědčení odjeli na čtrnáctidenní pobyt do Chorvatska, který už několik let pro stonavské děti organizuje a finančně podporuje obec.

„Tyto pobyty organizujeme zhruba patnáct let. Děti posíláme ve čtyřech turnusech na čtrnáct dní k moři,“ řekl místostarosta Stonavy Tomáš Wawrzyk.

Radnice tímto způsobem místním školákům kompenzuje špatné ovzduší na Karvinsku.

„Stejně jako každý rok i letos jedou děti na poloostrov Pelješac do městačka Trpanj. Máme pro ně připraveno spoustu her, zážitků a krásný výlet,“ řekl ředitel CK Dakol David Totek.

Během prázdnin se v Chorvatsku postupně vystřídá ve čtrnáctidenních cyklech 96 stonavských dětí.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy