Školáci dostali vysvědčení, začaly jim dvouměsíční prázdniny

  • 20:59,
  • Stonava,

A je to tady. Závěr školního roku a s ním spojeno hodnocení snahy a píle žáků během druhého pololetí. Každoročně největší pokrok ve vzdělání je zaznamenán u prvňáčků.

„Když děti přišly na začátku školního roku ze školky, byly zvyklé na jiný režim. Byly trošičku divoké a neposedné. Postupem času se ale všechno zklidnilo, děti se naučily pracovat a na konci roku mají všichni samé jedničky,” řekla jejich učitelka Lucie Marešová.

„Naučili jsme se psát a počítat.” „Na prázdniny se těším, ale zároveň bych se ještě rád učil.” „Paní učitelka byla na nás moc hodná.” „O prázdninách budu číst a jezdit na výlety.” Já pojedu k moři,” konstatovali prvňáčci.

Dvouměsíční prázdniny si jistě užijí i tito žáci, kteří byli jako premianti jednotlivých ročníků pozváni na stonavskou radnici.

„U nás je to už taková tradice. Svědčí to o tom, že nám na našem stonavském školství záleží, ”řekl starosta Ondřej Feber.

Velmi dojemný byl závěr školního roku v deváté třídě. Čas, který žáci strávili na základce utekl jak voda a přišlo loučení.

„Na devátou třídu budeme vzpomínat jen v dobré. Jsou tady skvělí kantoři. Škola nám toho dala hodně to loučení je těžké,“ shodli se deváťáci.

„Slova se v tuto chvíli velmi těžko hledají. Byla to třída, která mi velmi přirostla k srdci,“ dodala třídní učitelka Jana Haroková.

Stonavští deváťáci si ale společně strávené chvíle v kolektivu prodloužili ještě o 14 dní. Krátce po rozdání vysvědčení odjeli na čtrnáctidenní pobyt do Chorvatska, který už několik let pro stonavské děti organizuje a finančně podporuje obec.

„Tyto pobyty organizujeme zhruba patnáct let. Děti posíláme ve čtyřech turnusech na čtrnáct dní k moři,“ řekl místostarosta Stonavy Tomáš Wawrzyk.

Radnice tímto způsobem místním školákům kompenzuje špatné ovzduší na Karvinsku.

„Stejně jako každý rok i letos jedou děti na poloostrov Pelješac do městačka Trpanj. Máme pro ně připraveno spoustu her, zážitků a krásný výlet,“ řekl ředitel CK Dakol David Totek.

Během prázdnin se v Chorvatsku postupně vystřídá ve čtrnáctidenních cyklech 96 stonavských dětí.
Farma Bezdínek s.r.o.
Karviná
od 18 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

EUROLINE s. r. o.
Karviná
od 30 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků