Stonavská pouť se blíží, její program bude bohatý

  • 12:59,
  • Stonava ,

Jednou z nejvýznamnějších událostí kulturního dění v obci je bezesporu dvoudenní Stonavská pouť. Ta letošní se uskuteční ve dnech 20. a 21. července.

Tradičně bude zahájena sobotním slavnostním výstřelem z děla před obecním úřadem. První rána se ozve o půl sedmé večer. Poté v 19.00 hod. proběhne soutěž v kosení trávy klasickou kosou. Zájemci se mohou registrovat před radnicí od 18.00 hod. do půl sedmé. Všichni soutěžící i přítomní diváci budou při tom pohoštěni starostovským pivem. Sobotní program není soustředěn ale jen před radnicí. V parku u Domu PZKO je připraven od 14.00 hod. za doprovodu reprodukované hudby bohatý program pro děti.

Nedělní kulturní program zahájí ve 14.00 hod. v parku u Domu PZKO hornická kapela s mažoretkami Dixi. Estrádní program v 16.00 hod. vystřídá Dixielandová kapela Stanley´s Dixie Street Band a následně od 18.00 hod. skupina Jelen. Po tomto vystoupení se návštěvníci poutě mohou těšit na diskotéku a to až do 22.00 hod., kdy se nad Stonavou rozzáří ohňostroj. Celkovou atmosféru poutě jistě obohatí množství stánků a hlavně lunapark U Černého korzára, který neodmyslitelně ke stonavské pouti patří. V římskokatolickém kostele svaté Maří Magdalény budou slouženy mše svaté v českém i polském jazyce.

Na své si u příležitosti poutě přijdou i fotbaloví fanoušci. Sportovní klub Stonava všechny zve na hřiště v pátek 19.července odpoledne na tradiční turnaj O pohár starosty obce Stonava. Zúčastní se jej čtyři týmy Borci z Hořanky, Stará garda, sálovkáři a bývalí dorostenci, kteří kdysi hrávali za Stonavu. Začátek turnaje je naplánován na 16.00 hod.
Farma Bezdínek s.r.o.
Karviná
od 18 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

EUROLINE s. r. o.
Karviná
od 30 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků