Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Stonavská pouť se blíží, její program bude bohatý

  • Stonava,

Jednou z nejvýznamnějších událostí kulturního dění v obci je bezesporu dvoudenní Stonavská pouť. Ta letošní se uskuteční ve dnech 20. a 21. července.

Tradičně bude zahájena sobotním slavnostním výstřelem z děla před obecním úřadem. První rána se ozve o půl sedmé večer. Poté v 19.00 hod. proběhne soutěž v kosení trávy klasickou kosou. Zájemci se mohou registrovat před radnicí od 18.00 hod. do půl sedmé. Všichni soutěžící i přítomní diváci budou při tom pohoštěni starostovským pivem. Sobotní program není soustředěn ale jen před radnicí. V parku u Domu PZKO je připraven od 14.00 hod. za doprovodu reprodukované hudby bohatý program pro děti.

Nedělní kulturní program zahájí ve 14.00 hod. v parku u Domu PZKO hornická kapela s mažoretkami Dixi. Estrádní program v 16.00 hod. vystřídá Dixielandová kapela Stanley´s Dixie Street Band a následně od 18.00 hod. skupina Jelen. Po tomto vystoupení se návštěvníci poutě mohou těšit na diskotéku a to až do 22.00 hod., kdy se nad Stonavou rozzáří ohňostroj. Celkovou atmosféru poutě jistě obohatí množství stánků a hlavně lunapark U Černého korzára, který neodmyslitelně ke stonavské pouti patří. V římskokatolickém kostele svaté Maří Magdalény budou slouženy mše svaté v českém i polském jazyce.

Na své si u příležitosti poutě přijdou i fotbaloví fanoušci. Sportovní klub Stonava všechny zve na hřiště v pátek 19.července odpoledne na tradiční turnaj O pohár starosty obce Stonava. Zúčastní se jej čtyři týmy Borci z Hořanky, Stará garda, sálovkáři a bývalí dorostenci, kteří kdysi hrávali za Stonavu. Začátek turnaje je naplánován na 16.00 hod.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy