Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dvoudenní stonavská pouť nabídla bohatý program, na své si přišly všechny věkové generace

  • Stonava,

Na dvoudenní stonavskou Maří Magdalénskou pouť do centra obce přicházejí každročně nejen místní obyvatelé, sjíždějí se tady i lidé z širokého okolí. Stala se neodmyslitelnou součástí kulturního kalendáře celého Karvinska.

Obnovit její věhlas se před 28 lety podařilo i díky Lunaparku u Černého korzára. 

Své místo na pouti má ale také bohatý kulturní program. Sobotní odpoledne patřilo především dětem. Letos je v parku u domu PZKO bavili klauni, nechybělo malování na obličej a přijeli i malí hasiči z nedalekých Albrechtic.

Velmi zajímavé bylo také vystoupení místního kouzelníka, Nikolase Kary.

Ale to už jsme přesunuli k místní radnici. Na stonavské pouti se v sobotu střílí s děla..

Rány s děl a houfnic vystřídalo broušení kos. Stonava je jednou z mála obcí, kde se každoročně sjíždějí sekáči ze širokého okolí, aby ukázali, že i v dnešní moderní době umí sekat trávu klasickou kosou.

V kategorii mužů prvenství obhájil už poněkolikáté Tadeus Szwed ze Stonavy, V ženské kategorii se z vítězství radovala Vlasta Frydová z Chotěbuze, které se letos poprvé podařilo porazit svou maminku, několikanásobnou vítězku soutěže 72letou Zdeňku Mazurovou.

Bohatý kulturní program byl připraven i na neděli.  Zahájen měl být ve 14 hodin estrádním koncertem hornické kapely Stonava a havířovských mažoretek KIRA. Silná průtrž mračen ale nakonec posunula vystoupení zhruba o hodinu.

Počasí se během koncertu umoudřilo a divákům se nakonec mohly ve zkráceném programu představit i mažoretky.

V 16.00 hod. Hornickou kapelu Stonava vystřídala na pódiu dixielandová kapela Stanley´s Dixie Street Band.

Zlatým hřebem celého kulturního programu v parku u Domu PZKO bylo bezesporu vystouepní skupiny Jelen a jak sami tušíte, jejich Magdaléna na Maří Magdalénské pouti nemohla chybět.

Vyvrcholením dvoudenní stonavské poutě je každoročně ohňostroj.  Příprava takovéto show trvá několik dní a ohňostrůjce pan Václav Buriánek si na něm se svými dvěma kolegy dává opravdu záležet.

Zhruba osmiminutový ohňostroj, během něhož jsou všechny efekty časově přizpůsobeny hudebnímu podkladu udělal důstojnou tečku za letošní Maří Magdalénskou poutí.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy