Jubilejní desátý ročník lehkoatletické olympiády

  • 16:46,
  • Stonava,

Stonavská základní škola pravidelně v červnu pořádá mezinárodní lehkoatletickou olympiádu. Té se kromě domácích žáků zúčastňují školáci z polských Marklowic. Letos se ve Stonavě závodilo už po desáté.

Už po desáté si školáci změřili na stonavském hřišti své síly v několika lehkoatletických disciplínách v rámci olympiády, kterou organizuje místní základní škola.

„Disciplíny jsou tradiční. Krátký a dlouhý běh, skok daleký a potom se dělíme na kriketový míček a vrh koulí. Celkem máme čtyři kategorie,“ řekl ředitel ZŠ a MŠ Stonava Zdeněk Lusk.

Kromě stonavských školáků se pravidelně olympiády účastní i jejich přátelé z Marklovic a to v rámci udržitelnosti přeshraničního projektu.

„Přijely děti, které školu ve sportu reprezentují, případně ty, které chtěly ve Stonavě závodit. Stonavské závody jsou pro ně zážitkem.  V Polsku byla zrušena gymnázia, dnes nás proto reperezentují i žáci páté a šesté třídy,“ řekla zástupkyně ředitele ZŠ Marklowice Halina Winkler.

„Konkurece je hodně velká. A jak jsem se připravoval? Hodně jsem jezdil na kole a běhal se spolužáky.“ „Chodím na sportovní kroužek a doma běhám s tátou,“ řekli závodníci z Polska.

Svá želízka v ohni měla na startu i Stonava, která několikrát získala zlato.

„Konkurence je tady velká, ale nějak zvlášť jsem se nepřipravoval, chodím na fotbal.“ „Já jsem se připravovala v atletickém kroužku a v tělocviku,“ řekli stonavští závodníci.

Stonavští školáci, kteří pravidelně navštěvují atletický kroužek, prokázali svou kondičku nejen v jednotlivých disciplínách, ale i v hlavním závodě -  štafetě. Letos se jim podařilo Marklowice porazit. V rámci desetileté historie to bylo po druhé.

Gospelové Vánoce v Orlové

14.12. 17:00 - 08.12. 12:29
Orlová, Husův dům, Orlová

Hudební výlety: Vánoční stezka s Permoníkem

15.12. 18:00 - 08.12. 12:29
Orlová, Kostel Svatých apoštolů Petra a Pavla, Albrechtice

Michal Swaczyna
Karviná
od 20 000 Kč do 27 000 Kč

Detail

Nemocnice s poliklinikou Karviná-Ráj, příspěvková organizace
Karviná
od 31 920 Kč do 100 303 Kč

Detail

H&P Account Tax Consulting a.s.
Karviná
od 18 000 Kč do 21 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků