Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ve stonavské knihovně byli pasování noví čtenáři

  • Stonava,

Ve stonavské knihovně byli pasováni noví čtenáři, kterým členky knihovnického divadélka zajímavou formou představili knihu O pejskovi a kočičce.

Celoročního projekt Už jsem čtenář, knížka pro prvňáčka vyvrcholil ve stonavské knihovně slavnostním pasováním malých čtenářů. 

„Malí čtenáři si dnes odnesli svůj první čtenářsky průkaz,“ řekla knihovnice Marta Orszuliková.

„Já mám ráda knížky o zvířatech.“ „Já si budu půjčovat knížky o vílách.“ „Já si budu půjčovat všechny holčičí knížky.“ „Já si budu půjčovat samé zajímavé knížky,“ řekli čerstvě pasování čtenáři.

Před samotným aktem pasování a možnosti si vypůjčit v knihovně svou první knížku děti shlédli v podání karvinských knihovnic dvojjazyčnou scénku, ztvárňující příběh z knížky Josefa Čapka o Pejskovi a kočičce.

„My jsme si tu knihu vybrali záměrně, protože letos je to mu 90 let, co byla knížka poprvé vydána. Je moc krásná a  jde  díky ní ukázat, jak si lze s knihou hrát,“ řekla členka knihovnického divadélka Vladěna Turowská.

„Žijeme na těšínském Slezsku. Jsou tady jak české tak i polské děti, proto je i naše pohádka dvojjazyčná,“ dodala její kolegyně Marcela Wierzgoń.

Po pohádce přišel čas na básníčky a rýmy.

„My se pravidelně setkáváme s dětmi první a druhé třídy na knihovnických lekcích a tam si povídáme o básničkách. Všimla jsem si, že děti to rýmování moc baví. Připravila jsem proto takové hádanky, díky nimž jsme si rovněž prověřili, jestli znají písmenka,“ konstatovala Orszuliková.

Stonavská knihovna bude kvůli revizi knihovního fondu od 24. června uzavřena. Čtenářům se její dveře znovu otevřou 1. srpna.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy