Mateřská škola na Dolanech prochází velkou rekonstrukcí, obec na ni získala dotaci

  • 9:52,
  • Stonava ,

Mateřská škola na Dolanech prochází velkou rekonstrukcí. Mění se nejen její exteriér, velkých změn se dočkal také interiér této školky.

Dvouměsíční prázdniny každoročně využívá obec k tomu, aby opravila svá školská zařízení. Letos je to hlavně mateřská škola na Dolanech, která rozsáhlou rekonstrukci nutně potřebovala.

„Je potřeba obnovit hydroizolaci, přirozeně jsme obnovili zateplení a je potřeba opravit střechu,“ řekl správce bytového a nebytového fondu obce Ladislav Jelen.

Velkých změn se dočká i interiér školky.

„Mění se vnitřní hygienické zázemí školky, instaluje se vzduchotechnika pro lepší klimatické podmínky,“ řekl projektant Michal Klimša.

„Je tam rekuperace vzduchu a vzhledem k tomu, že děti spí v podkroví, tak je tam instalovaná klimatizační jednotka,“ dodal Jelen.

Díky rozšíření vstupního prostoru budou mít děti při převlékání více místa. Práce, které ovlivňují provoz školky mají být ukončeny do konce prázdnin.

„Exteriér poběží dál. Zateplení a hydroizolace jsou činnosti, které neohrozí průběh výuky v mateřské škole,“ upřesnil Jelen.

Na tak významnou rekonstrukci se obci podařilo získat dotaci a to hned z několika zdrojů.

„Celá tato akce je spolufinancována jednak z Moravskoslezského kraje, který nám dotuje projekt této rekonstrukce, pak je tady dotace z operačního programu Ministerstva životního prostředí a další zdroje budou procházet z důlních škod, které budou spolufinancovat zejména hydroizolaci a drenáž,“ upřesnil Ladislav Jelen.
Farma Bezdínek s.r.o.
Karviná
od 18 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

EUROLINE s. r. o.
Karviná
od 30 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků