Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Stonavští veteráni obhájili titul Mistra evropských zemí, pohár nezískali poprvé

  • Stonava,

Stonavští sálovkáři vybojovali další titul. V katalánském letovisku Lloret de Mar obhájili své loňské vítězství v Poháru mistrů Evropských zemí ve futsalu.


Veteráni SC Premia Stonava patří k evropské špiččce. Prokázali to v loňském roce, kdy obhájili titul Mistra a evropských zemí  v kategorii veteránů 40+.  Tím byli automaticky nominováni na letošní turnaj, který se uskutečnil v září v katalánském letovisku LLoret de Mar.

„Myslím si, že naše kvalita nás předurčuje k tomu, abychom šli do těch turnajů s tím, že ho chceme vyhrát. Tím, že jsme si to loni odzkoušeli, loni jsme to vyhráli podruhé, letos potřetí, takže ta kvalita tam je, ale musím říct, že letos to bylo o dost těžší než v loňském roce,“ řekl kapitán SC Premia Stonava Jaroslav Goj.

Poprvé se totiž na turnaji objevil úřadující mistr ČR Chempomex Praha. S tímto týmem má Premium nelichotivou bilanci. Naposledy v březnu po finálových penaltách se Stonava musela na MČR veteránů spokojit se stříbrem.

„Letos ještě přijel posílený tým z Moskvy, takže ty zápasy byly daleko těžší,“ konstatoval Goj.

Stonavští borci ale prokázali, svou kvalitu a turnajem prošli bez zaváhání.

„Myslím, že ve všech zápasech jsme byli lepším týmem než soupeř. Vypracovali jsme si dostatek šancí. Máme výborně poskládaný manšaft, hrajeme spolu asi pět let, takže už se známe,“ dodal Goj.

Vítěztvím v turnaji se stonavským veteránům otevřely dveře nejen na další ročních tohoto evropského turnaje, ale příští rok budou poprvé bojovat také o titul Mistra světa v ruské Kazaňi.


Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy