Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Stonavská knihovna patří k těm nejlepším v kraji, věnuje se dětem i dospělým

  • Stonava,

Stonavská knihovny nejen v rámci týdne knihoven, ale po celý rok připravuje různé akce. Určeny jsou dětem i dospělým. Za svou práci byla proto nominována do soutěže Knihovna Moravskoslezského kraje.

V rámci týdne knihoven vyhlásil Moravskoslezský kraj ve spolupráci s Moravskoslezskou vědeckou knihovnou v Ostravě další ročník soutěže Knihovna Moravskoslezského kraje. Letos byla na toto ocenění nominována i knihovna ve Stonavě. Přestože tento prestižní titul získala knihovna v Bílovci, nominace stonavské knihovny jasně dokazuje, že patří k těm nejlepším v kraji. Není totiž pouhou institucí, která lidem půjčuje knížky, ale pravidelně pořádá různé akce k podpoře čtenářství. Organizuje setkání se spisovateli, různé cestopisné besedy či knihovnické lekce pro místní školáky.

„Vždycky se snažíme alespoň dvakrát do roka pozvat každou třídu k nám do knihovny na knihovnickou lekci a besedu,“ řekla vedoucí knihovny Marta Orszuliková.

Pro školáky je jistě nezapomenutelná Noc s Andersenem, během které malí čtenáři spí v knihovně. Velmi pozitivně je vnímáno mezigenerační setkání při knížce v domě s pečovatelskou službou. Nově se v knihovně dokonce začaly scházet maminky s malými dětmi.

„Jedná se o to, že ty maminky si popovídají. Mají k dispozici různé knížky a časopisy, ať už o výchově, nebo leporela pro děti. Máme i různé hračky. Jedná se o to, aby se maminky sešly a strávily v knihovně příjemné chvilky,“ konstatovala knihovnice.

Knižní fond je pravidelně obnovován, čtenářům jsou k dispozici novinky v českém i polském jazyce. Novým čtenářům stonavská knihovna umožňuje dvakrát ročně bezplatnou roční registraci. V rámci říjnového týdne knihoven a březnového měsíce čtenářů navíc vyhlašuje amnestii upomínek.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy