Stonavská knihovna patří k těm nejlepším v kraji, věnuje se dětem i dospělým

  • 0:06,
  • Stonava,

Stonavská knihovny nejen v rámci týdne knihoven, ale po celý rok připravuje různé akce. Určeny jsou dětem i dospělým. Za svou práci byla proto nominována do soutěže Knihovna Moravskoslezského kraje.

V rámci týdne knihoven vyhlásil Moravskoslezský kraj ve spolupráci s Moravskoslezskou vědeckou knihovnou v Ostravě další ročník soutěže Knihovna Moravskoslezského kraje. Letos byla na toto ocenění nominována i knihovna ve Stonavě. Přestože tento prestižní titul získala knihovna v Bílovci, nominace stonavské knihovny jasně dokazuje, že patří k těm nejlepším v kraji. Není totiž pouhou institucí, která lidem půjčuje knížky, ale pravidelně pořádá různé akce k podpoře čtenářství. Organizuje setkání se spisovateli, různé cestopisné besedy či knihovnické lekce pro místní školáky.

„Vždycky se snažíme alespoň dvakrát do roka pozvat každou třídu k nám do knihovny na knihovnickou lekci a besedu,“ řekla vedoucí knihovny Marta Orszuliková.

Pro školáky je jistě nezapomenutelná Noc s Andersenem, během které malí čtenáři spí v knihovně. Velmi pozitivně je vnímáno mezigenerační setkání při knížce v domě s pečovatelskou službou. Nově se v knihovně dokonce začaly scházet maminky s malými dětmi.

„Jedná se o to, že ty maminky si popovídají. Mají k dispozici různé knížky a časopisy, ať už o výchově, nebo leporela pro děti. Máme i různé hračky. Jedná se o to, aby se maminky sešly a strávily v knihovně příjemné chvilky,“ konstatovala knihovnice.

Knižní fond je pravidelně obnovován, čtenářům jsou k dispozici novinky v českém i polském jazyce. Novým čtenářům stonavská knihovna umožňuje dvakrát ročně bezplatnou roční registraci. V rámci říjnového týdne knihoven a březnového měsíce čtenářů navíc vyhlašuje amnestii upomínek.
Hudební výlety: Advent s hlubokými žesti České filharmonie

07.12. 15:00 - 14.11. 13:38
Karviná, Kostel sv. Maří Magdalény , Dětmarovice

Hudební výlety: Advent s hlubokými žesti České filharmonie

07.12. 18:00 - 14.11. 13:38
Karviná, Kostel sv. Anny, Rychvald

Hudební výlety: Vánoční stezka s Permoníkem

15.12. 18:00 - 14.11. 13:38
Orlová, Kostel Svatých apoštolů Petra a Pavla, Albrechtice

HFG FINANCE s.r.o.
Karviná
od 20 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

Obaly Adamec a.s.
Karviná
od 18 000 Kč do 20 000 Kč

Detail

Comfort Job Agency s.r.o.
Karviná
od 20 200 Kč do 25 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků