Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Stonavští školáci plavou rádi, dokázali to v rámci celorepublikové plavecké soutěže měst

  • Stonava,

V karvinském krytém bazénu se mohli plavci nejen z Karviné, ale i z blízkého okolí zúčastnit celorepublikové akce Plave celé město. Pravidelně se do této plavecké soutěže měst zapojují i žáci stonavské základní školy.

Každoročně v říjnu se města našeho kraje zapojují do celorepublikové plavecké soutěže měst a v kategoriích podle počtu obyvatel se umísťují na předních příčkách. Stačí v určený den  přijít na bazén, zaregistrovat se, uplavat libovolným způsobem sto metrů a podle věku a času posunout své město v tabulce.

„Každý, kdo si přijde zaplavat, dostane lísteček s naměřeným časem,“ řekla Kateřina Motyčková.

"Tato soutěž je organizována již 15. rokem. Hlavním úkolem je uplavat čtyři bazény, čili sto metrů jakýmkoliv plaveckým způsobem," řekl Tomáš Kaluža, místopředseda oddílu Kosatky, spoluorganizátor akce.

„Kraul, prsa, znak, jak kdo chce. Je to závod pro radost,“ dodala Motyčková.

Před několika lety se tuto plaveckou soutěž v Karviné rozhodla podpořit i stonavská základní škola.

„Kolem roku 2005 jsem jel na tyto závody se čtyřmi žáky. Zkusili jsme si to a další rok jsme už jeli všichni a od té doby se zúčastňujeme pravidelně,“ řekl učitel ZŠ Stonava Zdeněk Lusk.

Počet stonavských účastníků každým rokem narůstá. Letos si zaplavat přišel celý druhý stupeň včetně dobrovolníků z páté třídy.

„Váhali jsme jestli vzít i páťáky, ale vím, že někteří chodí do Kosatek, tak jsme je vzali s sebou. Přidali se i někteří další zájemci,“ řekl Lusk.

„Chodím doKosatek a jsem ráda, že mohu být na těchto závodech.“ „Mě na tom plavání baví prsa, kraul, motýl a znak,“ řekli žákyně páté třídy.

Ale nebyli to jen školáci, kteří si ze Stonavy přišli na karvinský bazén zaplavat. Plný počet bodů například získal Lukáš Topiarz. Stovku zvládl za 1:21 sekund.

"Jsem tu vůbec poprvé, čas normální, dobrá akce, v pohodě," řekl Topiarz.

Do plavecké soutěže, která je součástí projektu ČUS - sportuj s námi se zapojilo 28 měst. V celorepublikovém měřítku skončila Karviná ve své kategorii čtvrtá.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy