Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Stonavští kantoři nestávkovali, vyjádřili jí ale podporu

  • Stonava,

Názory na středeční stávku učitelů se různí a to nejen u veřejnosti, ale i v kruhu samotných pedagogů. Ne všichni do ní vstoupili, v některých školách, včetně té stonavské, proto probíhala klasická výuka.

„Učitelé se rozhodli, že dnes přijdou do práce a budou učit. Hlavním důvodem tohoto rozhodnutí bylo nekomplikovat situaci rodičům. Ve všech zařízeních našeho právního subjektu je dnes neomezený provoz. Neznamená to, ale že by nepodporovali stávku, nebo že by nesouhlasili s požadavkem zvýšení platů, ale tato otázka je dost komplikovaná,“ řekla ředitelka ZŠ a MŠ Stonava Milada Heimerová.

Postoj stonavských pedagogů pozitivně vnímají nejen někteří žáci, ale také vedení obce, která je zřizovatelem Základní a mateřské školy ve Stonavě.

„Já si myslím, že je dobré, že nestávkovali. Maximálně by nás obrali o hodiny, které potřebujeme a malé děti by špatně hledali někoho, kdo by je hlídal.“ „Já si myslím, že je dobré, že nešli stávkovat, protože škola je důležitá.“ „Budeme aspoň chytřejší, než ti, kteří kvůli stávce do školy nešli.“ „Já si myslím, že měli stávkovat, protože když jdou jedni, tak by měli jít všichni,“ řekli školáci.

„My jako zřizovatel jsme byli neutrální k této iniciativě, která v naší republice je. Jsem velice rád, že jsem dostal zprávu od ředitelky naší školy, že nebudou stávkovat, že bude zajištěn normální průběh výuky. Já si osobně myslím, že takovéto nátlakové akce nejsou na svém místě,“ řekl starosta Stonavy Ondřej Feber.

Ve Stonavě se sice nestávkovalo, kantoři ale svým podpisem vyjádřili podporu stávkujícím kolegům.

„My jsme se rozhodli do stávky nejít, ale rozhodně ji podporujeme, protože našim úkolem je děti nejen vzdělávat, ale také vychovávat. My je chceme vychovávat k tomu, aby byli důslední, aby si stáli za svým slovem, aby co řeknou, aby to splnily. Takhle je k tomu vedeme a potom nás mrzí, když shora právě slyšíme něco jiného,“ konstatovala výchovná poradkyně Marie Huplíková.


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků