Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Výtvarná soutěž Namaluj muziku se setkala s obrovským zájmem, takové množství prací nikdo nečekal

  • Stonava,

Poslední listopadový týden patří ve Stonavě interpretační soutěži v ansámblovém zpěvu. Stonavská Barborka ale není jen o zpěvu. Už po třetí byla organizátory vyhlášena výtvarná soutěž, která se letos u dětí setkala s velkým ohlasem.

Před třemi lety se rozhodl spolek Stonavská Barborka propojit soutěž v ansámblovém zpěvu s výtvarným uměním. Vyhlásil proto soutěž s názvem Namaluj Barborku. Ne každý si ale pod tímto názvem dokázal představit, co má vlastně malovat. Výtvarných prací přišlo poskrovnu. Letos se proto organizátoři rozhodli pro změnu názvu. Malovat se měla muzika.

„V prvním ročníku bylo asi dvanáct obrázků, loni jen devět. Letos krásné překvapení, dorazilo necelých čtyřista děl od žáků základních škol a ZUŠ,“ řekl předseda spolku Stonavská Barborka Josef Melnar.

Odborná porota pod vedením stonavské výtvarnice Ewy Ćmok to měla proto velmi těžké. O vítězi musela rozhodnout ve dvou kategoriích, mladší a starší žáci.

„Bylo to opravdu hodně těžké. Osobně bych dala cenu všem, bylo vidět, že se všichni snažili,“ konstatovala Ewa Ćmok.

A toto jsou vítězné práce, v kategorii mladších žáků, tzn. 1 – 5. třída zvítězila sedmiletá Olivie Romanová. Porota ocenila použitou techniku.

„Akvarel je hodně těžká technika. Rozhodli jsme se právě podle zvolené techniky,“ řekla předsedkyně poroty.

V kategorii staších žáků zvítězila práce, kterou do soutěže zaslala jedenáctiletá Martina Wagnerowa.

„Autorka odzrcadluje svou duši. Dala do té kresby vše,“ řekla Ćmok.

Pokud sledujete premiéru dnešního vysílání a máte večer čas, výtvarné práce si můžete v Domě PZKO prohlédnout v rámci koncertu, který Stonavská Barborka pro širokou veřejnost připravila na 19 hodinu.

„Srdečně zvu na naše hosty, kteří přijeli z dalekého Petrohradu, je to vokální kvartet Vivat, báječná parta čtyř chlapů, kteří dělají báječnou muziku. Jsme moc rádi, že přijali naše pozvání a letos obohatí náš program ve středu 27.listopadu v 19.00 hod.,“ doplnil Josef Melnar.


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků