Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na retroplese se návštěvníci vrátili do 80-tých let

  • Stonava,

Sál Domu PZKO se v pátek 7.2.2020 proměnil v pomyslnou retro školu. Právě v duchu RETRO totiž spolek Rodiče a škola uspořádal školní ples.

Hned u vstupu do sálu stonavského Domu PZKO bylo zřejmé, že další z řady letošních plesů bude mít zcela jiný charakter. Návštěvníci školního plesu se vrátili o čtyři desítky let zpátky.

„Školní ples organizuje spolek Rodiče a škola. Bylo zvykem zvolit nějaké téma, letos jsou to osmdesátá léta, retro styl,“ řekla ředitelka ZŠ a MŠ Stonava Milada Heimerová.

Mnozí návštěvníci přizpůsobili tomuto stylovému plesu i dresscode.

„Když je to retro ples, tak to musí být. Mám dokonce i walkmana.“ Bylo to docela těžké, prošacovali jsme šatník.“ My jsme tu dobu zažily, takže jsme se na tom vyřádily. Puntíky to je naše.“ „Puntíkaté šaty, nějaké korále a kabelka,“ řekli účastnicí plesu.

A v retro stylu byl zařízen i bar.

„Budeme tady míchat retro drinky. Od betonu přes bavoráka, kofolu s rumem, prostě kdo si co bude přát,“ objasnil Pavel Balicki.

Ke školnímu plesu patří tradičně i vystoupení dětí ze stonavské základní školy. I tady zavládlo retro.

„Mažoretky vystupují na písničku Holky z naší školky,“ řekla učitelka Kateřina Heimerová.

Kromě mažoretek vystoupil pohybově taneční kroužek na skladbu Michale Jacksna a na parketě nechyběli ani známí tanečníci, bývalí stonavští žáci, kteří se věnují latinsko-americkým tancům pod vedením Veroniky Švecově.

„Je to čerstvě dodělaná choreografie, se kterou letos vyráží na soutěže, bylo to dnes premiéra,“ řekla Veronika Švecová.

Veronika Švecová si ale netrénuje jen mladé tanečníky. K tanci přivedla i rodiče svých svěřenců.

„Jsou to většinou rodiče dětí, kteří své ratolesti vodili do tanečního kroužku. Postupem času vznikl nápad začít tančit i s nimi a ono se to ujalo. Jezdíme na soutěže a jsme úspěšní,“ konstatovala Švecová.

 Z kulturního vystoupení to ale není vše. Své místo na plese měl i Marek Kypús, který společně se svou partnerkou naučil návštěvníky plesu tančit Salsu.

Po celou dobu retro plesu k tanci a poslechu hrála skupina UFO. Vyvrcholením pak byla půlnoční tombola, do které kromě sponzorů ceny zajistily i jednotlivé třídy stonavské základní školy.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy