Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Prvnáčci dostali vysvědčení v prostorách družiny, školu čeká velká rekonstrukce

  • Stonava,

Prvňáčci dostali své první vysvědčení. Paní učitelka jim ho ovšem rozdala v úplně jiné třídě, než ve které začali školní rok.

V září tito prvňáčci poprvé zasedli do školních lavic.  První pololetí zvládli na jedničku s hvězdičkou. Svědčí o tom jejich první vysvědčení.

„Děti se za ten první půlrok naučily číst, psát, počítat. Byly velice snaživé. V matematice už zvládneme slovní úlohy. Do všeho šly s chutí, byly oceněny samými jedničkami,“ konstatovala učitelka Kazeřina Atanasovská.

„Mně se nejvíce líbila matematika, protože jsem se tam naučil hodně příkladů.“ „Mně se v matematice líbily pyramidy.“ „Nejtěžší bylo psací L,“ řekli prvňáččci.

Prvňáčci se učí ve školní družině. Jejich třída, stejně jako další dvě v prvním patře jsou prázdné. Základní školu na Hořanech čeká velká rekonstrukce. 

„Po rekonstrukci staré části mateřské školy na Dolanech jsme přistoupili ke generální rekonstrukci polské školy, ale zároveň se připravujeme na generální rekonstrukci a přestavbu půdních prostor školy na Hořanech. Při pracích, které předbíhaly projektové přípravě bylo nutné provést sondy, které poukázaly na nevyhovující stav školy. Museli jsme proto přistoupit k organizačním změnám,“ konstatoval starosta Stonavy Ondřej Feber.

„Na budově zůstaly první a druhá třída. Učí se pouze v přízemí. Třetí a čtvrtá třída je tady u nás v budově na Dolanech,“ řekla ředitelka ZŠ a MŠ Stonava Milada Heimerová.

První a druhá třída se zanedlouho přestěhuje do školy na Holkovicích, kde se v současné době připravuje zázemí pro výuku ve třídách, kde měla zázemí pobočka karvinské základní umělecké školy. Ta se na přechodnou dobu přesunula do prostor v budově PZKO.

„Na Holkovicích se dokončuje rekonstrukce, jsou tam velké světlé učebny. Počítáme s tím, že po návratu ze školy v přírodě se tam první a druhá třída přestěhuje,“ řekla ředitelka školy.

„Snažíme se co nejdříve zrekonstruovat tady  ty prostory na Holkovicích, abychom mohli tu školu na Hořanech na určitou dobu uzavřít a aby tam mohly proběhnout ty důležité práce,“ řekla starosta Stonavy.

„Ta rekonstrukce ZŠ Hořany bude zahrnovat nový střešní plášť, nové podlahy v prvním i druhém patře, zateplení a zřejmě i výměnu oken,“ dodal správce bytového a nebytového fondu obce Ladislav Jelen.

Stejně jako při rekonstrukcích mateřské školy na Dolanech a školy na Holkovicích chce radnice na generální opravu školy na Hořanech využít dotačních programů.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy