Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Výstava panenek se opět setkala s velkým ohlasem

  • Stonava,

V Domě s pečovatelskou službou ELIM si veřejnost mohla prohlédnout výstavu panenek. Zájem o ni projevily i děti z mateřských školek.

Před čtyřmi lety paní Sylvie Tyrliková ze Stonavy umožnila veřejnosti seznámit se s jejím celoživotním koníčkem. Jsou jimi panenky, které vlastnoručně svým umem obléká. Jak nám tehdy prozradila, vyrobit například pro panenku svatební šaty trvá několik hodin.

Sylvie Tyrliková, autorka výstavy: „Osm hodin jenom základ, potom to dozdobování tak dvě až tři hodiny a když se dělá závoj, to je samostatná velice náročná záležitost trvající dalších osm hodin.“

Letos si výstavu paní Tyrlíkové mohla veřejnost prohlédnout znovu. Ve spolupráci s vedením Domu s pečovatelskou službou ELIM byla k vidění v kulturní místnosti stonavské DPS. Výstava panenek se opět setkala s velkým ohlasem a to i u dětí stonavské základní a mateřské školy, které si výstavu nenechaly ujít. Děti si panenky nejen prohlédly, ale z výstavy si mohly odnést i pletené oblečky pro své panenky ve školce.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávySlezská důlní díla a.s. - Doly OKD, Diamo, státní podnik
Karviná
od 26 383 do 33 579 Kč/měsíc

Detail

H&M Doprava F-M s.r.o. - trasy
Český Těšín
od 38 000 do 44 000 Kč/měsíc

Detail

Slezská důlní díla a.s. - Doly OKD, Diamo, státní podnik
Karviná
od 26 383 do 33 579 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry