Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Mladému větru na Těrlické přehradě moc nefoukalo

  • Těrlicko,

První letošní závod s příznačným názvem Mladý vítr se uskutečnil o víkendu na Těrlické přehradě. Vítr v plachtách měly posádky jen sporadicky. Místo plánovaných osmi rozjížděk se jela jen jedna. Mladému větru prostě nefoukalo.

28 posádek o uplynulém víkendu napnulo plachty svých lodí a vyplulo na Těrlickou přehradu. Uskutečnil se tady první letošní závod Mladý vítr.

„Jsou to tradiční, asi dvacet let staré závody. Když jsme začínali, byli jsme všichni mladí, proto jsme ty závody nazvali Mladý vítr. Teď jsme mladí duchem a zúčastňují se ho i mladí, takže název je stále aktuální,“ řekl předseda Klubu jachtingu Těrlicko Alexandr Pacek.

Závodilo se hned v několika lodních třídách: Fireball, Finn, Evropa a Optimist. Naplánováno bylo hned několik rozjížděk, ze kterých měl vyjít vítěz.

„Hodnotí se, kolikrát dojedou do cíle jako první, druhý, třetí. Mají za ten daný závod třeba osm rozjížděk,“ doplnil jeden z rozhodčích Lukáš Vavrla.

V sobotu dopoledne ale vydatný déšť a slabý vítr nedovolil závodníkům vyplout, první rozjížďka se proto posunula až na pozdní odpoledne.

„Když nefouká, tak nemůžeme jet. Čekáme prostě na břehu.“ „Jezdí se i v dešti, ale ten vítr je bohužel dneska moc slabý.“ „Už neprší, je to lepší. Je sice nějaký vítr, ale slabý,“ sdělili své pocity před rozjížďkou závodníci.

„Povětrnostní podmínky jsou špatné, takže předpokládám, že v sobotu odjedeme tak ze tři rozjížďky a zítra dvě,“ doplnil Pacek.

Předpoklad se ale nevyplnil. Po několika desítkách minut na vodě přestalo foukat a v neděli to bylo stejné, letošní Mladý vítr měl tak jen jednu rozjížďku. V lodní třídě Fireball zvítězila posádka Beneš-Kroupa, první ve Finnech byl Kamil Ščerba. Ostatní lodní třídy rozjížďku nedojely.
Svatováclavský hudební festival - Flétnové sonáty

18.09. 18:00
Orlová, Evangelický kostel, Orlová

Svatováclavský hudební festival - Hudba anglické renesance

19.09. 19:00
Albrechtice, Kostel Svatých apoštolů Petra a Pavla, Albrechtice

Správa železnic, státní organizace Bohumín
Bohumín
od 23 000 Kč/měsíc

Detail

Správa železnic, státní organizace Bohumín
Bohumín
od 22 000 Kč/měsíc

Detail

ASF jobs. s.r.o, - Karviná
Karviná
od 96 Kč/hod.

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků