Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • TŘINEC CHYSTÁ ZA 50 MILIONŮ KORUN REKONSTRUKCI VEŘEJNÉHO PROSTRANSTVÍ
  • F-M SE DOHODL S KRAJEM NA FINANCOVÁNÍ OPRAVY BAZÉNU NA SŠ DŘEVOZPRACUJÍCÍ
  • NELEGÁLNÍ ODPAD Z JIŘÍKOVA (BRUNTÁLSKO) SE PODLE MINISTRA ŽP ODVEZE DO 10 TÝDNŮ
  • POŽÁR NOVOSTAVBY DOMU V ŠENOVĚ U OSTRAVY ZPŮSOBIL ŠKODU ZA MILION KORUN
  • OKD UKONČÍ TĚŽBU S REZERVOU OSM MILIARD, POKRYJE LIKVIDACI DOLU I ODSTUPNÉ
  • V BŘEZNU NA SILNICÍCH V MS KRAJI NIKDO NEZEMŘEL, LONI JEDEN ČLOVĚK
  • FRÝDEK-MÍSTEK UPRAVUJE SYSTÉM PARKOVÁNÍ, ROZŠIŘUJE PLACENÉ PARKOVACÍ ZÓNY
  • OPAVSKÝ STÁTNÍ ÚŘAD INSPEKCE PRÁCE LONI ODHALIL 1 934 NELEGÁLNĚ PRACUJÍCÍCH
  • NEMOCNOST V MORAVSKOSLEZSKÉM KRAJI KLESLA POD EPIDEMII (1 482 NA 100 TISÍC LIDÍ)
  • PODNIK VOP CZ VYKÁZAL ZA ROK 2024 ZISK 30,5 MILIONU, PŘEDLONI SKONČIL VE ZTRÁTĚ
  • OPAVA ODHALÍ PLÁNY NA REKONSTRUKCI IKONICKÉHO OBCHODNÍHO DOMU BREDA
  • V BOHUMÍNĚ PŘIBUDOU STROMY TÉMĚŘ ZA PŮL MILIONU KORUN
  • LETNÍ SHAKESPEAROVSKÉ SLAVNOSTI V OSTRAVĚ NABÍDNOU OSM INSCENACÍ
  • VÍTKOVICE STEEL DODAJÍ PŘES 1000 ŠTĚTOVNIC NA VYBUDOVÁNÍ BARIÉRY V HUSTOPEČÍCH
  • FIRMA KVŮLI DODÁVKÁM ZAVEDLA MIMOŘÁDNÉ SMĚNY

Lidé vysázeli novou alej do sochařského parku na Babí hoře v Hradišti

Těrlicko |  | Těrlický miniexpres

Do sochařského parku na Babí hoře v Těrlicku-Hradišti budou lidé v nejbližších stech letech přicházet novou alejí.

Video Přehravač se načítá.
Aktuální čas 0:00
Doba trvání -:-
Načteno: 0%
Typ streamu ŽIVĚ
Zbývající čas 0:00
 
1x
    • Kapitoly
    • Bez popisů, vybráno
    • Bez titulků, vybráno
      David Biegun (Naše Těrlicko), starosta Těrlicka: “Před malou chvílí jsme společně zasadili oficiálně první strom z lipové aleje, která bude začínat u školy v Hradišti a bude končit u sochařského parku. Záměrně jsme zvolili lípu, jelikož je to je národní strom a také má to symboliku se samotným sochařským parkem. A teď by se samozřejmě slušelo poděkovat Moravskoslezskému kraji, protože je to akce, která je plně podporována krajem, já za to mockrát děkuji a děkuji také náměstkyně hejtmana paní Šárce Šimoňákové, že mi pomohla zasadit první alejový strom. Věřím, že se povedl a věřím, že poroste a věřím, že ten strom bude symbolizovat spolupráci mezi Těrlickem a krajem do budoucna.”
      Šárka Šimoňáková (ANO) náměstkyně hejtmana MSK: “Moravskoslezský kraj se opět zapojil do akce sousedské sázení stromů. Jsme v Těrlicku, vysázeli jsme 40 stromů, a to lípy, což je náš národní strom. Vytvoříme tady novou alej. Další sázení máme naplánováno v Dolní Lhotě a Vendryni.”
      Veronika Němečková, účastnice akce: “My jsme sice z Havířova, ale tady do Hradiště, do toho krásného parku tady nahoře nad námi, často a rádi jezdíme, takže tady je to vlastně naše srdcovka. A proto jsme tady přijeli zasadit strom pro další generace.”
      Josef Monsport, koordinátor Sázíme stromy: “Lípa je dlouhověký strom, který se dožívá nějakých klidně 300 až 500 let. Tím pádem tato alej tady může vydržet po několik dlouhých generací. Lípa je strom, který dobře zvládá i tu nastávající klimatickou změnu. Dokáže se poprat i s nějakým tím přísuškem a podobně, takže i na to byl kladen ten důraz.”
      Nahlásit chybu


      K tématu

      Prostor před KD Frýdek dostal moderní podobu, revitalizace vyšla na 22 milionů

      Frýdek-Místek zvelebil dlouho zanedbaný prostor před Kulturním domem Frýdek. Kompletní revitalizace stála přes 22 milionů. Součástí je kromě nové dlažby a chodníků také výsadba stromů. Ty budou čerpat vláhu z retenčních nádrží.


      Prostranství před Společenským domem Lázní Darkov bude zdobit nová kolonáda

      Lázně Darkov jsou v procesu další inovace. Před Společenským domem v Darkově se nyní buduje nová lázeňská kolonáda, obohacená o nové atraktivní prvky. Bude sloužit jak lázeňským hostům, tak karvinským obyvatelům.

      Ke konci těžby černého uhlí na šachtě jednali i premiér Fiala a ministr financí Stanjura

      Společnost OKD, která provozuje poslední činný černouhelný důl v zemi, si těžbou vydělala nejen na odstupné pro končící horníky, ale také na celou likvidaci šachty. V pondělí o tom ve Stonavě informovali premiér Petr Fiala a ministr financí Zbyněk Stanjura.

      Stavbyvedoucí odmítá vinu za navrtání potrubí s únikem 47 tisíc kubíků plynu za necelý milion korun

      Včera 13:03 | Celý MS kraj | Libor Běčák

      Okresní soud v Havířově se začal zabývat případem stavbyvedoucího, který čelí obžalobě z přečinu poškození a ohrožení provozu obecně prospěšného zařízení z nedbalosti. Než plynaři únik zastavili, přišli o 47 tisíc kubíků plynu za zhruba 800 tisíc korun.

      Škodu 110 R někdo ukradl z areálu v Ostravě. Policisté žádají o pomoc při hledání

      Včera 12:03 | Ostrava-Centrum | Jiří Cileček

      Ostravští kriminalisté pátrají po zloději i ukradeném autě. Někdo si vyhlédl unikátní vůz Škoda 110 R v areálu bývalých garáží ČSAD v centru Ostravy.

      O Velikonocích se v Ostravě-Jihu budou konat hned 2 jarmarky

      Blíží se Velikonoční svátky a s ním se pojí i speciální jarmarky. Tradiční jarmark Velikonoce na Jihu ovládne Náměstí Ostrava-Jih v sobotu 12. dubna ale ještě předtím se mohou lidé těšit na druhý ročník jarmarku sociálních podniků v obřadní síni obvodu.

      Mladí přírodovědci z Čeladné vyrobili z PET lahví model plic

      Co dva týdny se v čeladenské základní škole schází děti v kroužku Mladí přírodovědci. Jedno pondělní odpoledne tu teď věnovali tématu plic a dýchání.

      Z roztomilých štěňat budou ochránci zákona. Policie vítá nové psí posily

      31. března 2025 19:32 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

      Zatím jsou hravá a roztomilá, ale i to je součást náročného výcviku. Moravskoslezští policejní kynologové přivítali dvě nové posily – štěňata německých ovčáků Logana a Morennu. Pokud všechno půjde podle plánu, do dvou let se z nich stanou plnohodnotní služební psi připravení pomáhat při pátrání, kontrolách i bezpečnostních opatřeních.

      Sbírka Srdce pro Porubu pomohla rekordní částkou. Na rehabilitace pro Maxima se vybralo 140 000

      31. března 2025 15:34 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská | Regionální zprávy POLAR

      Charitativní sbírka Srdce pro Porubu pomohla za svou existenci už patnácti obyvatelům Ostravy-Poruby. Tím posledním je třináctiletý Maxim. Na jeho rehabilitace se podařilo vybrat rekordních 140 000 korun.

      Požár novostavby rodinného domu v Šenově u Ostravy způsobil škodu za milion

      Včera 11:03 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

      Pět jednotek hasičů zasahovalo v pondělí u požáru střechy rodinného domu v Šenově u Ostravy. Událost se obešla bez zranění a příčina se šetří. Škoda byla odhadnuta na milion korun.

      ADRA Frýdek-Místek hledá dobrovolníky. Přijďte si v dubnu dobrovolnictví vyzkoušet

      Dobrovolnické centrum ADRA Frýdek-Místek spustilo nábor nových dobrovolníků. Vyzývá veřejnost, aby pomohla osamělým seniorům – zejména těm, kteří žijí sami. Dobrovolnictví může každý zájemce nejprve vyzkoušet během dubnových Dnů dobrovolnictví.

      Karviná opět ocenila nejlepší pedagogy ze všech vzdělávacích institucí

      Den učitelů s sebou nese připomínku na jedno z nejnáročnějších povolání. V tento den také město Karviná pravidelně oceňuje pedagogy základních, středních i vysokých škol, kteří se svou prací významně zapsali v životech mnohých žáků a studentů.

      Žáci ze ZŠ Školská v rámci Dne darování knih zkrátili čas dětem v nemocnici čtením

      Následující reportáž propojuje prostředí školy, nemocnice a knih. Podíváme se v ní na to, jak v rámci speciálního projektu mohou žáci základní školy potěšit děti, hospitalizované v nemocnici.

      Děti ze ZŠ Školská v rámci Dne darování knih přinesly knihy dětem do nemocnice

      Nyní vám přinášíme reportáž, která propojuje prostředí školy a nemocnice a knih. Podíváme se v ní na to, jak v rámci speciálního projektu mohou žáci základní školy potěšit děti, hospitalizované v nemocnici.

      Radnice v Havířově ocenila pedagogy, žáky, kolektivy za rok 2025

      V kině Centrum se konal slavnostní Den učitelů, v rámci kterého byli ocenění také i žáci a studenti za skvělou reprezentaci města.

      Knihovna připravila pro děti Noc s Andersenem, děti zažily dobrodružství i v hornickém muzeu

      Knihovna pravidelně pořádá Noc s Andersenem. Jelikož Havířov slaví v letošním roce 70 let, část programu se odehrával v hornickém muzeu, aby si děti připomněly historii vzniku města.

      6. ročník prvního Havířovského maratonu se běžel na nové trati v Pežgovském lese

      První Havířovský maraton je závod, který je součástí Moravskoslezského běžeckého poháru. Sportovci si tentokrát vyzkoušeli trať v Pežgovském lese.

      Lidé vysázeli novou alej do sochařského parku na Babí hoře v Hradišti
      Vydáno 19. října 2024 13:33, Těrlicko, Libor Běčák
      Do sochařského parku na Babí hoře v Těrlicku-Hradišti budou lidé v nejbližších stech letech přicházet novou alejí.

      David Biegun (Naše Těrlicko), starosta Těrlicka: “Před malou chvílí jsme společně zasadili oficiálně první strom z lipové aleje, která bude začínat u školy v Hradišti a bude končit u sochařského parku. Záměrně jsme zvolili lípu, jelikož je to je národní strom a také má to symboliku se samotným sochařským parkem. A teď by se samozřejmě slušelo poděkovat Moravskoslezskému kraji, protože je to akce, která je plně podporována krajem, já za to mockrát děkuji a děkuji také náměstkyně hejtmana paní Šárce Šimoňákové, že mi pomohla zasadit první alejový strom. Věřím, že se povedl a věřím, že poroste a věřím, že ten strom bude symbolizovat spolupráci mezi Těrlickem a krajem do budoucna.”
      Šárka Šimoňáková (ANO) náměstkyně hejtmana MSK: “Moravskoslezský kraj se opět zapojil do akce sousedské sázení stromů. Jsme v Těrlicku, vysázeli jsme 40 stromů, a to lípy, což je náš národní strom. Vytvoříme tady novou alej. Další sázení máme naplánováno v Dolní Lhotě a Vendryni.”
      Veronika Němečková, účastnice akce: “My jsme sice z Havířova, ale tady do Hradiště, do toho krásného parku tady nahoře nad námi, často a rádi jezdíme, takže tady je to vlastně naše srdcovka. A proto jsme tady přijeli zasadit strom pro další generace.”
      Josef Monsport, koordinátor Sázíme stromy: “Lípa je dlouhověký strom, který se dožívá nějakých klidně 300 až 500 let. Tím pádem tato alej tady může vydržet po několik dlouhých generací. Lípa je strom, který dobře zvládá i tu nastávající klimatickou změnu. Dokáže se poprat i s nějakým tím přísuškem a podobně, takže i na to byl kladen ten důraz.”
      Zdroj: https://polar.cz/zpravy/karvinsko/terlicko/11000045549/lide-vysazeli-novou-alej-do-socharskeho-parku-na-babi-hore-v-hradisti