Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Festival Těrlické filmové léto byl plný předpremiér

14. září 2023 9:02, Těrlicko, Libor Běčák

Kino Svoboda v centru Těrlicka bylo opět dějištěm filmového festivalu, který nabídl několik zajímavých snímků z české a polské produkce. Uvedení každého filmu provázelo krátké představení a nechyběly ani besedy s tvůrci. Součástí festivalu byl také doprovodný program.

Děti z Hradiště si musely uzamčený vstup do školy rozluštit

4. září 2023 16:26, Těrlicko, Libor Běčák

Zahájení nového školního roku se v Těrlicku neneslo jen slavnostním vítáním prvňáčků, ale také představením toho, co se podařilo modernizovat o prázdninách.

Těrlické filmové léto opět představí několik českých a polských filmů v předpremiéře

31. srpna 2023 9:12, Těrlicko, Libor Běčák

Kino Svoboda v centru Těrlicka bude opět dějištěm filmového festivalu, který nabídne několik zajímavých snímků z české a polské produkce.

Výtěžky z letních akcí konaných v Těrlicku jdou na dobročinnost

20. srpna 2023 9:30, Těrlicko, Libor Běčák

V Těrlicku se konalo několik akcí, jejichž výtěžek šel na dobročinné účely. Patřilo mezi ně Těrlické slunko, letní kino nebo divadlo u přehrady.

Letní kino v Těrlicku-Hradišti nabízí české filmy, panorama Beskyd a Perseidy

12. srpna 2023 14:19, Těrlicko, Libor Běčák

S velkým úspěchem se setkalo promítání českých filmů pod širým nebem v Těrlicku-Hradišti. Na čtyři dny tam zavítal Kinematograf bratří Čadíků.

Za vodním vlekem na Těrlické přehradě se jel 4. ročník Blackcomb wakecupu

8. srpna 2023 16:35, Těrlicko, Libor Běčák

Areál vodního lyžování na Těrlické přehradě po roce opět patřil prestižním závodům s mezinárodní účastí a současně celou českou špičkou.

Na Těrlické přehradě se jel 4. ročník Blackcomb wakecupu

6. srpna 2023 17:45, Těrlicko, Libor Běčák

Areál vodního lyžování na Těrlické přehradě po roce opět patřil prestižním závodům s mezinárodní účastí a současně celou českou špičkou.

Drahý charitní seniorský taxík Těrlicko vyměnilo za levnější flotilu taxíků

25. července 2023 16:16, Těrlicko, Libor Běčák

Těrlicku se vyplatilo změnit poskytovatele služby Senior taxi. Nově má nasmlouvanou taxislužbu, která je pružnější, výrazně levnější a má k dispozici více vozů.

V Těrlicku se slavnostně rozloučili s absolventy základních škol

27. června 2023 19:59, Těrlicko, Libor Běčák

Tradičním slavnostním ceremoniálem se v Těrlicku rozloučili s žáky, kteří odcházejí na jiné školy. Vedle šerpy jim zástupci vedení obce předali drobné dárky a také pár dobře míněných rad a přání do dalšího života.

Sportovní den v Těrlicku představil místní kluby

26. června 2023 23:17, Těrlicko, Michal Hulva

Prezentace sportovních klubů proběhla v Těrlicku v areálu multifunkční haly a přilehlého hřiště. Návštěvníci prvního ročníku Sportovního dne si mohli na sedmi stanovištích pod dohledem trenérů vyzkoušet jednotlivé disciplíny. Nechyběl ani bohatý doprovodný program.

Komerční sdělení více

Festival ostravských knihoven nabídne putování za hvězdami

Už tradiční podzimní událostí se stává Festival ostravských knihoven. Jde o společnou akci deseti ostravských knihoven různého typu, jejímž hlavním organizátorem je Moravskoslezská vědecká knihovna v Ostravě. Letošní 7. ročník festivalu se uskuteční v úterý 3. října v rámci Týdne knihoven, a to s podtitulem Putování za hvězdami.

Od čtvrtka jdou kapely do boje – to je Líheň 2023!

Zcela zdarma se mohou fanoušci muziky vypravit od tohoto čtvrtka na celkem 27 živých koncertů! Již dvaadvacátý ročník největší klubové soutěže v Česku pod názvem LÍHEŇ nabídne každý týden pořádnou porci muziky hned ve třech klubech na Ostravsku!

Slovenská společnost Finanzpartner vstupuje na český trh finančních služeb právě ve Frýdku Místku

Dne 18.9.2023 v odpoledních hodinách, v prostorách bussines centra Pracák ve Frýdku Místku, jsme byli svědky otevření pobočky společnosti Finanzpartner CZ jako její první pobočky v rámci ČR. Společnost Finanzpartner působí na Slovensku v oblasti zprostředkování finančních služeb již od roku 2008. Posláním společnosti je přinášet klientům a jejich rodinám komplexní služby v oblasti finančních produktů, právního poradenství a realitního trhu.

Setkání se Spirálou Ostrava má upozornit na mýty o duševním zdraví i na způsoby jak o něj pečovat

Zhruba čtvrtina populace se v životě setká s nějakou formou duševního onemocnění, přesto kolem tohoto tématu stále koluje řadu mýtů a předsudků. Ostravská organizace Spirála se dlouhodobě snaží to změnit. V rámci Týdnů pro duševní zdraví, které mají letos podtitul „Duševní zdraví je všeobecným lidským právem“, připravila besedu a výstavu a chce tak veřejnosti přiblížit zkušenosti odborníků, kteří se lidskou psychikou zabývají.

Druhý ročník konference Colours of Cardiology byl určen specialistům i praktikům

Na 2. ročník konference s názvem Colours of Cardiology, který pořádala Interní a kardiologická klinika FN Ostrava a LF OU, se přihlásily více než tři stovky lékařů a sester z České republiky i ze Slovenska. Dvoudenní program letos zahrnoval nejen přednášky a praktické workshopy, ale také podcast, věnovaný mezigenerační spolupráci ve zdravotnictví.

Svatováclavské pivní slavnosti na Zámku Zábřeh odstartují tuto středu

Ve dnech 27. a 28. září 2023 se v okolí renesančního Zámku Zábřeh uskuteční již 16. ročník Svatováclavských pivních slavnosti. Poslední zářijové dny jsou tradičně zasvěceny ochutnávce zlatavého moku, a letošní ročník nabídne skvělou zábavu s degustační přehlídkou bezmála třiceti malých pivovarů, většinou z regionu severní Moravy a Slezska. Chybět nebudou lahodné skvosty pivovarů Dejf, Hoppy Dog, Medojed, Koníček, Rohan, Nachmelená Opice, Palačov, Černá Hora či Zámku Zábřeh. Návštěvníci tak budou moci ochutnat více než padesát druhů čepovaných piv rozmanitých barev i chutí.

Podcast FNO: Intervenční radiologie

INTERVENČNÍ RADIOLOGIE. Jak dokáže intervenční radiologie pomoci lidem po mozkových příhodách nebo těžkých úrazech? Kdy zachrání život ženám po porodu nebo s onkogynekologickou diagnózou? A na spoustu dalších otázek z této oblasti odpovídá doc. MUDr. Václav Procházka, Ph.D., MBA, vedoucí lékař angiolinky Ústavu radiodiagnostického FN Ostrava a LF OU.

Musí nákup letenek znamenat ztrátu času?

Když si představíme plánování dovolené nebo služební cesty, nákup letenek obvykle hraje klíčovou roli v celém procesu. Dříve to mohlo být časově náročné a občas frustrující úsilí. Nicméně, v dnešní době se nákup letenek značně změnil díky pokroku v technologiích a vylepšeným službám, což nám umožňuje maximalizovat efektivitu a minimalizovat stres. V tomto článku se podíváme na to, jak moderní způsoby nákupu letenek zjednodušily proces a jak můžeme využít tuto změnu k našemu prospěchu.

Více