Do Těrlicka se po roce vrátil Kinematograf bratří Čadíků. Oblíbené letní kino promítá v sochařském parku a nabízí nejen zábavu pro celé rodiny, ale také dobročinný rozměr. Výtěžek z promítání poputuje na Konto Bariéry. Letos navíc přispěla i dražba triček s novým logem Těrlicka.
David Biegun (Naše Těrlicko), starosta Těrlicka: „Nacházíme se v sochařském parku a není to náhoda, protože už za malou chvíli začne 3. ročník Kinematografu bratří Čadíků. Dneska v pátek začínáme filmem Vyšehrad dvje. V sobotu bude Sladký život, v neděli potom budou Nezlomní, no a zakončíme to Léto s Evženem.“
Anketa: „Letní kino bratří Čadíků jsme podruhé. První ročník jsme vynechali, ale loni se nám líbilo, tak jsme přišli letos a vybrali jsme takový film, aby šel syn s námi. Aby se mu to taky líbilo. A určitě podpoříme. No, prostředí úžasné, proto jsme tady taky.“
David Biegun (Naše Těrlicko), starosta Těrlicka: „Já osobně mám tuhletu akci velmi rád, protože ona napojuje kulturu, je to taková možnost podívat se na dobrý film, poklábosit s přáteli, ale hlavně udělat něco pro dobrou věc, protože celý výtěžek jde na konto Bariéry. A já věřím, že překonáme loňskou částku, kdy bylo přes 20 tisíc vybráno, a že vybereme letos ještě více. A abychom to podpořili, tak jsme si připravili pro občany, kteří dneska dorazí, takovou malou premiéru a budeme dražit naše těrlická trička s naším novým logem. Takže máme tři trička připravená a ti lidé, kteří dají nejvíce za to tričko, tak si odnesou aspoň to tričko, ale taky pěkný pocit z toho, že udělali něco pro dobrou věc. No a já bych samozřejmě chtěl poděkovat také všem, kteří se na dnešní akci podíleli, protože jsme připravili zase to celé zázemí, tak jak jsou zvyklí, ale protože nám hrozí deště, tak jsme se rozhodli, že tady připravíme i takový malinký stan, do kterého se můžeme schovat, kdyby náhodou déšť přišel. Ale já věřím, že nepřijde a že si to všichni společně krásně užijeme."
Rozhodujícím faktorem, zda se lidé do letního kina vypraví, je počasí. Bohužel meteorologové svou předpověď mění z hodiny na hodinu a pravděpodobně sami netuší, jaké počasí nás o víkendu čeká. Ještě v pátek jejich model Aladin předpovídal pro severovýchodní část republiky vydatný déšť, v sobotu dopoledne už avizoval přesně opačnou situaci a déšť by měl přijít až v neděli ráno. Protože za své předpovědi nenesou žádnou odpovědnost, doporučuje se přibrat si do letního kina raději i pláštěnku.
Prognóza počasí na sobotní večer ze sobotního dopoledne. Zdroj: ČHMÚ
Lidé v Horní Suché se mohou v létě těšit vždy na promítání v letním kině. Červencová komedie sklidila u diváků úspěch. U dalšího filmu pod širým nebem se místní mohou opět sejít 15. srpna.
Kouzlo prázdninových večerů zpříjemní i letos dva týdny letního kina. Promítání začíná vždy po setmění v zahradě Nového Slunce. Na filmové fanoušky čekají komedie, rodinné filmy, pohádky nebo i horor.
Areál pod sjezdovkou v Bílé se stal dějištěm Beskydských her bez hranic. Týmy z jednotlivých obcí mikroregionu tam soutěžily v netradičních disciplínách.
Jedna z ikonických ostravských staveb - Ostravar Aréna letos slaví 40 let. U této příležitosti vyšla kniha, která mapuje její historii prostřednictvím nejrůznějších kulturních a sportovních akcí a vzpomínek jejich organizátorů a pamětníků.
Archiv města Ostravy získal unikátní kartotéku židovských obyvatel, kteří žili před válkou na Ostravsku. Zpracovala ho dnes již 95letá Libuše Salomonovičová a trvalo jí to 25 let. Už v průběhu bádání pomohla stovkám lidí vypátrat své předky a vydala i několik knih.
Hasiči zasahovali v sobotu 13. června odpoledne u požáru bytu v Karviné-Ráji. Oheň zasáhl byt v prvním patře panelového domu, z něhož se část obyvatel evakuovala sama, hasiči poté vyvedli další lidi.
Bruntálský Den zdraví se konal již počtvrté v prostředí městského parku. Opět mu vyšlo krásné počasí a proto mohly proběhnout všechny osvědčené, ale i nové aktivity v prostorném přírodním prostředí.
V areálu restaurace Pod Habešem a mateřské školy se v sobotu 13. června odehrával bohatý program akce nazvané Exotika 2026. Vedle vystavovatelů a přednášejících se představily také místní děti, hasiči a nechyběla ani ukázka canisterapie.
Největší investicí za poslední roky byla v Razové u Slezské Harty vybudována nová čistírna odpadních vod. Díky podpoře Ministerstva zemědělství a Moravskoslezského kraje obec dobudovala za více než 70 milionů korun důležitou stavbu, která je v tomto regionu opravdu nezbytná.
Přístavba Hotelu Praha mění majitele. Zastupitelé souhlasili s jejím prodejem kupci, který uvnitř vybuduje byty. Městu za budovu zaplatí necelých 14 milionů korun.
Mezinárodní železniční veletrh Rail Business Days v Ostravě přilákal tisíce návštěvníků. Největší hvězdou celé akce se stal moderní vlak na baterie. Právě tyto soupravy nové generace mají už příští rok vyjet na tratě v Moravskoslezském kraji.
Děti z Mateřské školy Balzacova zavítaly do stacionáře Santé, kde svým vystoupením zpříjemnily den lidem s mentálním hendikepem. Školka s klienty strávila celé dopoledne.
Bohatý program pro děti i dospělé provázel letošní Těrlické slunko. Obecní slavnost se konala v sobotu 13. června v centru Těrlicka, kde se představily nejen místní děti, ale také pozvaní hudební hosté.
Vystoupení žáků všech ročníků i společné setkání rodičů a pedagogů. Tak vypadaly oslavy 40. výročí ZŠ M. Pujmanové. Jubileum bylo zároveň příležitostí ohlédnout se za proměnou školy, do které město v posledních letech investovalo nemalé finanční prostředky.
Den sociálních služeb v Havířově ukázal, jak široká je nabídka pomoci. Návštěvníci měli možnost seznámit se s činností organizací, které pomáhají seniorům, lidem se zdravotním postižením, osobám se závislostmi i dalším potřebným.
Den sociálních služeb v Havířově ukázal, jak široká je nabídka pomoci. Návštěvníci měli možnost seznámit se s činností organizací, které pomáhají seniorům, lidem se zdravotním postižením, osobám se závislostmi i dalším potřebným.
Návštěvníci letního kina v Hradišti přispěli na Konto Bariéry
Vydáno 2. srpna 2025 8:41, Těrlicko, Libor Běčák
Do Těrlicka se po roce vrátil Kinematograf bratří Čadíků. Oblíbené letní kino promítá v sochařském parku a nabízí nejen zábavu pro celé rodiny, ale také dobročinný rozměr. Výtěžek z promítání poputuje na Konto Bariéry. Letos navíc přispěla i dražba triček s novým logem Těrlicka.
David Biegun (Naše Těrlicko), starosta Těrlicka: „Nacházíme se v sochařském parku a není to náhoda, protože už za malou chvíli začne 3. ročník Kinematografu bratří Čadíků. Dneska v pátek začínáme filmem Vyšehrad dvje. V sobotu bude Sladký život, v neděli potom budou Nezlomní, no a zakončíme to Léto s Evženem.“
Anketa: „Letní kino bratří Čadíků jsme podruhé. První ročník jsme vynechali, ale loni se nám líbilo, tak jsme přišli letos a vybrali jsme takový film, aby šel syn s námi. Aby se mu to taky líbilo. A určitě podpoříme. No, prostředí úžasné, proto jsme tady taky.“
David Biegun (Naše Těrlicko), starosta Těrlicka: „Já osobně mám tuhletu akci velmi rád, protože ona napojuje kulturu, je to taková možnost podívat se na dobrý film, poklábosit s přáteli, ale hlavně udělat něco pro dobrou věc, protože celý výtěžek jde na konto Bariéry. A já věřím, že překonáme loňskou částku, kdy bylo přes 20 tisíc vybráno, a že vybereme letos ještě více. A abychom to podpořili, tak jsme si připravili pro občany, kteří dneska dorazí, takovou malou premiéru a budeme dražit naše těrlická trička s naším novým logem. Takže máme tři trička připravená a ti lidé, kteří dají nejvíce za to tričko, tak si odnesou aspoň to tričko, ale taky pěkný pocit z toho, že udělali něco pro dobrou věc. No a já bych samozřejmě chtěl poděkovat také všem, kteří se na dnešní akci podíleli, protože jsme připravili zase to celé zázemí, tak jak jsou zvyklí, ale protože nám hrozí deště, tak jsme se rozhodli, že tady připravíme i takový malinký stan, do kterého se můžeme schovat, kdyby náhodou déšť přišel. Ale já věřím, že nepřijde a že si to všichni společně krásně užijeme."
Rozhodujícím faktorem, zda se lidé do letního kina vypraví, je počasí. Bohužel meteorologové svou předpověď mění z hodiny na hodinu a pravděpodobně sami netuší, jaké počasí nás o víkendu čeká. Ještě v pátek jejich model Aladin předpovídal pro severovýchodní část republiky vydatný déšť, v sobotu dopoledne už avizoval přesně opačnou situaci a déšť by měl přijít až v neděli ráno. Protože za své předpovědi nenesou žádnou odpovědnost, doporučuje se přibrat si do letního kina raději i pláštěnku.
Prognóza počasí na sobotní večer ze sobotního dopoledne. Zdroj: ČHMÚ