Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Sedmdesátníci se společně projeli po zajímavých místech Těrlicka

  • Těrlicko,

V pořadí už čtvrtou projížďku autobusem obcí uspořádalo vedení radnice v Těrlicku pro jubilanty, kteří v daném roce slaví 70 let.

Martin Polášek (NEZÁVISLÍ - Těrlická koalice): “Ukážeme jim novinky, které v naší obci nastaly, ale také věci, které jsou dlouhodobé. Spousta lidí nebyla třeba na hrázi, dozví se spoustu informací o přehradě, provezeme je na sochařský park, vodní lyže a další místa. Věříme tomu, že spoustě občanů se to líbí a věříme tomu, že další roky budou tyto akce pokračovat. Vždycky zahajujeme u národního stromu české lípy na vyhlídce, který jsme zasadili v roce 2018 a přes zrenovovanou kapličku, kde probíhá koncert a končíme slavnostním obědem v hotelu Fridrich.”
Jiří Dziewónski, účastník akce: “Byl jsem z toho já osobně a myslím si, že všichni účastníci, hodně překvapený. Strašně se mi to líbilo, protože dostali jsme se na místa, na kterých jsem třeba já ještě osobně nebyl, i když tady bydlím 23 let. Viděl jsem i to, co ta obec dělá, jak se zvelebila. Ať už to je u nás v Těrlicku, což se mi strašně líbilo a překvapilo, ta sportovní hala. Tam jsem byl poprvé a můžu říct, že to je úžasné. Co se týče sochařského parku, tak je to také nádhera a nemá to každá obec.”
Kunčická Dana, účastnice akce, kronikářka Těrlicka: “Chtěla bych poděkovat všem, kteří to připravili a organizovali. Moc pěkné to bylo. Já tady ta místa docela znám, bydlela jsem na Dolním Těrlicku, takže jsem hrdá. Pak jsem nějakou dobu bydlela v Havířově, ale vrátila jsem se tady s manželem a jsem moc ráda, že jsem tady.”
Zipserová Lydie, účastnice akce: “Nejvíce mne překvapilo, že jsou místa, o kterých jsem ani ne nevěděla, ale nebyla jsem tam. Jako třeba ten vlek lyžařský, tam jsem nikdy nebyla.”
Martin Polášek (NEZÁVISLÍ - Těrlická koalice): “Během akce mají občané možnost pokládat otázky starostovi a místostarostce. Odpovídáme na cokoliv a samozřejmě se doptávají na spoustu věcí, jako investiční akce, třeba cyklostezka okolo Těrlické přehrady, případně budování nějakých nových věci okolo přehrady, řešení čistoty vody v přehradě, přeložku silnice I/11 přes Těrlicko a spoustu dalších.”
Nahlásit chybu


K tématu
Správa železnic, státní organizace Bohumín
Bohumín
od 30 000 Kč/měsíc

Detail

MaAnBa Plus s.r.o. - Č. Těšín
Český Těšín
od 120 Kč/hod.

Detail

TEDOM a.s. - Bohumín Vrbice
Bohumín
od 32 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail