Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na pomezí čtyř obcí se jely tradiční jezdecké závody

28. září 2023 21:48, Těrlicko, Libor Běčák

Tradiční jezdecký den se konal na čtyřmezí, tedy v místě, kde se stýkají hranice Hradiště, Třanovic, Koňákova a Žukova. Místo také symbolizuje hraniční kámen.

Festival Těrlické filmové léto byl plný předpremiér

14. září 2023 9:02, Těrlicko, Libor Běčák

Kino Svoboda v centru Těrlicka bylo opět dějištěm filmového festivalu, který nabídl několik zajímavých snímků z české a polské produkce. Uvedení každého filmu provázelo krátké představení a nechyběly ani besedy s tvůrci. Součástí festivalu byl také doprovodný program.

Děti z Hradiště si musely uzamčený vstup do školy rozluštit

4. září 2023 16:26, Těrlicko, Libor Běčák

Zahájení nového školního roku se v Těrlicku neneslo jen slavnostním vítáním prvňáčků, ale také představením toho, co se podařilo modernizovat o prázdninách.

Těrlické filmové léto opět představí několik českých a polských filmů v předpremiéře

31. srpna 2023 9:12, Těrlicko, Libor Běčák

Kino Svoboda v centru Těrlicka bude opět dějištěm filmového festivalu, který nabídne několik zajímavých snímků z české a polské produkce.

Výtěžky z letních akcí konaných v Těrlicku jdou na dobročinnost

20. srpna 2023 9:30, Těrlicko, Libor Běčák

V Těrlicku se konalo několik akcí, jejichž výtěžek šel na dobročinné účely. Patřilo mezi ně Těrlické slunko, letní kino nebo divadlo u přehrady.

Letní kino v Těrlicku-Hradišti nabízí české filmy, panorama Beskyd a Perseidy

12. srpna 2023 14:19, Těrlicko, Libor Běčák

S velkým úspěchem se setkalo promítání českých filmů pod širým nebem v Těrlicku-Hradišti. Na čtyři dny tam zavítal Kinematograf bratří Čadíků.

Za vodním vlekem na Těrlické přehradě se jel 4. ročník Blackcomb wakecupu

8. srpna 2023 16:35, Těrlicko, Libor Běčák

Areál vodního lyžování na Těrlické přehradě po roce opět patřil prestižním závodům s mezinárodní účastí a současně celou českou špičkou.

Na Těrlické přehradě se jel 4. ročník Blackcomb wakecupu

6. srpna 2023 17:45, Těrlicko, Libor Běčák

Areál vodního lyžování na Těrlické přehradě po roce opět patřil prestižním závodům s mezinárodní účastí a současně celou českou špičkou.

Drahý charitní seniorský taxík Těrlicko vyměnilo za levnější flotilu taxíků

25. července 2023 16:16, Těrlicko, Libor Běčák

Těrlicku se vyplatilo změnit poskytovatele služby Senior taxi. Nově má nasmlouvanou taxislužbu, která je pružnější, výrazně levnější a má k dispozici více vozů.

V Těrlicku se slavnostně rozloučili s absolventy základních škol

27. června 2023 19:59, Těrlicko, Libor Běčák

Tradičním slavnostním ceremoniálem se v Těrlicku rozloučili s žáky, kteří odcházejí na jiné školy. Vedle šerpy jim zástupci vedení obce předali drobné dárky a také pár dobře míněných rad a přání do dalšího života.

Komerční sdělení více

OVAK radí a informuje aneb Přihlaste se k OVAK Newsletteru

Zajímá Vás, co je u nás nového? Přihlaste se k odběru našeho OVAK Newsletteru, který přináší výběr těch nejzajímavějších informací o projektech, o důležitých novinkách, událostech a službách v oblasti vodohospodářství v Ostravě.

Co je náplní kardioprogramu Nemocnice ve Frýdku-Místku? Rozhovor s MUDr. Kamilem Zemanem

Světový den srdce (World Heart Day) si každoročně připomínáme 29. září. Již od roku 2000 jej vyhlašuje Světová federace srdce (WHF) a Světová zdravotnická organizace (WHO). Cílem je upozornit na stále se zvyšující počet kardiovaskulárních onemocnění, jejich prevenci a léčbu. V České republice je totiž srdeční onemocnění každoročně zodpovědné za přibližně 30 % úmrtí.

LIBERTY zahájila tříletý vzdělávací program se studenty elektrotechniky

Po tři následující roky budou moci studenti ostravské Střední školy elektrotechnické na Jízdárně získávat neocenitelnou praxi v provozech a školicím centru akciové společnosti LIBERTY Ostrava. Vzdělávací program, který byl nyní zahájen ve spolupráci s mezinárodní nadací GFG Foundation, má přinést hutní firmě nové kvalitní zaměstnance, především elektrikáře.

Řemeslo má zlaté dno. Intetraktivní soutěž pro žáky základních škol

Tak zní název oblíbené interaktivní soutěže v praktických dovednostech pro žáky základních škol. Do letošního 16. ročníku, který proběhne ve dnech 4. - 5. října v objektu Střední školy společného stravování Ostrava – Hrabůvka, se zapojí žáci devátých tříd z více než 30 základních škol v regionu.

Moravskoslezský kraj se pyšní nejnižší úmrtností novorozenců

Dobrých zpráv není nikdy dost. Perinatologické centrum při Fakultní nemocnici v Ostravě se může pyšnit jedním z nejvýznamnějších úspěchů v oblasti péče o novorozence a jejich matky. Statistiky potvrzují, že je to právě Moravskoslezský kraj, který má nejnižší novorozeneckou úmrtnost v České republice, a to díky vynikající práci tohoto centra. Ale co přesně za tak skvělými výsledky stojí?

Dvě Ceny Thálie putují do Ostravy

Stanislav Šárský převzal (nar. 1939) v pražském Národním divadle Cenu Thálie za celoživotní mistrovství v činohře! Tomáš Savka převzal v pražském Národním divadle svou druhou Cenu Thálie za mimořádný jevištní výkon – tentokráte za roli Maxe Bialystocka v muzikálu Mela Brookse a Thomase Meehana PRODUCENTI.

Více