Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Sociální podnikání na Osoblažsku se rozvíjí

Zástupci vedení Moravskoslezského kraje zavítali na Osoblažsko. Cílem jejich návštěvy byly zejména tamní sociální podniky.

Sociální podnikání na Osoblažsku se rozvíjí

Zástupci vedení Moravskoslezského kraje zavítali na Osoblažsko. Cílem jejich návštěvy byly zejména tamní sociální podniky.

Osoblažsko z nejrůznějších příčin trpí řadou problémů. Moravskoslezský kraj proto na tento region zaměřil svou pozornost.

MS kraj a klastr sociálních podniků SINEC v letošním a loňském roce podpořil začínající sociální podniky právě tady v Hlince a také v Osoblaze a pan náměstek za námi přijel, aby se podíval, jak tyto sociální podniky fungují, jak využily krajské dotace.

Lucie Kulová, podnikatelka: „Vyrábíme tady džemy a medy. Vyrábíme to pouze přírodně, takže bez konzervantů, pouze ovoce, cukr a citron. Druhy máme už šest druhů džemů a dva druhy medu.“

Jakub Adamík, podnikatel: „Protože si myslím, že tady je potřeba, aby vznikaly sociální podniky především v tomhle kraji. Je tady velká nezaměstnanost a především je tady hodně budov, které si zaslouží, aby byly znovu zrekonstruovány a sloužily nějakému účelu.“

Osoblažsko je oblastí, která je jako stvořená pro vznik a rozvoj sociálního podnikání. Velký investor sem z důvodu slabé dopravní infrastruktury a odlehlosti přijde jenom stěží.

Jiří Navrátil (KDU-ČSL), náměstek hejtmana Ms kraje: „Jsem velice rád, že peníze. Které Ms kraj uvolnil právě na tuto podporu v loňském roce se opravdu použily na to, na co měly a věřím, že tomu tak bude i v budoucnosti a právě proto budu i dál podporovat spolupráci se SINECem.“

Sociální podnikání na Osoblažsku zaštiťuje, sdružuje a rozvíjí Klastr sociálních inovací a podniků SINEC. Jeho role je v této oblasti nezastupitelná.

Jana Juřenová, prezidentka, Klastr sociálních inovací a podniků – SINEC: „Kraj své dotační prostředky dává již druhým rokem. I v příštím roce sem nějaké přitečou do místních podniků. Celkově to bude znamenat možná dvacet pracovních míst.“

Na závěr návštěvy proběhlo se starosty Osoblažska jednání na téma podpory sociálního podnikání, možností jeho rozvoje a zdrojů financování.
Den pro děti s ČPZP v ZOO Zlín

Dnes
Celý MS kraj, ZOO a zámek Zlín-Lešná

Bylinky pro děti / přednáška Milady Gilgové

Dnes
Celý MS kraj, Městská knihovna Bílovec

SOKOP s.r.o.

od 23 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

SeneCura SeniorCentrum HŠH a.s. - Havířov

od 28 050 do 33 000 Kč/měsíc

Detail

OMLUX REALITY s.r.o., Golf Park Lhotka

od 15 000 do 20 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků