Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Sociální podnikání na Osoblažsku se rozvíjí

Zástupci vedení Moravskoslezského kraje zavítali na Osoblažsko. Cílem jejich návštěvy byly zejména tamní sociální podniky.

Sociální podnikání na Osoblažsku se rozvíjí

Zástupci vedení Moravskoslezského kraje zavítali na Osoblažsko. Cílem jejich návštěvy byly zejména tamní sociální podniky.

Osoblažsko z nejrůznějších příčin trpí řadou problémů. Moravskoslezský kraj proto na tento region zaměřil svou pozornost.

MS kraj a klastr sociálních podniků SINEC v letošním a loňském roce podpořil začínající sociální podniky právě tady v Hlince a také v Osoblaze a pan náměstek za námi přijel, aby se podíval, jak tyto sociální podniky fungují, jak využily krajské dotace.

Lucie Kulová, podnikatelka: „Vyrábíme tady džemy a medy. Vyrábíme to pouze přírodně, takže bez konzervantů, pouze ovoce, cukr a citron. Druhy máme už šest druhů džemů a dva druhy medu.“

Jakub Adamík, podnikatel: „Protože si myslím, že tady je potřeba, aby vznikaly sociální podniky především v tomhle kraji. Je tady velká nezaměstnanost a především je tady hodně budov, které si zaslouží, aby byly znovu zrekonstruovány a sloužily nějakému účelu.“

Osoblažsko je oblastí, která je jako stvořená pro vznik a rozvoj sociálního podnikání. Velký investor sem z důvodu slabé dopravní infrastruktury a odlehlosti přijde jenom stěží.

Jiří Navrátil (KDU-ČSL), náměstek hejtmana Ms kraje: „Jsem velice rád, že peníze. Které Ms kraj uvolnil právě na tuto podporu v loňském roce se opravdu použily na to, na co měly a věřím, že tomu tak bude i v budoucnosti a právě proto budu i dál podporovat spolupráci se SINECem.“

Sociální podnikání na Osoblažsku zaštiťuje, sdružuje a rozvíjí Klastr sociálních inovací a podniků SINEC. Jeho role je v této oblasti nezastupitelná.

Jana Juřenová, prezidentka, Klastr sociálních inovací a podniků – SINEC: „Kraj své dotační prostředky dává již druhým rokem. I v příštím roce sem nějaké přitečou do místních podniků. Celkově to bude znamenat možná dvacet pracovních míst.“

Na závěr návštěvy proběhlo se starosty Osoblažska jednání na téma podpory sociálního podnikání, možností jeho rozvoje a zdrojů financování.

Nahlásit chybu


K tématu
Global Partner Péče, z.ú. - pracoviště Frýdlant nad Ostravicí,
Frýdlant nad Ostravicí
od 18 000 Kč/měsíc

Detail

ARMEX FRÝDEK-MÍSTEK s.r.o. - pracoviště
Frýdek-Místek
od 19 700 Kč/měsíc

Detail

BSC stav s.r.o.;
Ostrava
od 19 700 do 30 000 Kč/měsíc

Detail