Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Horská služba zachránila po setmění paraglidistu v Beskydech

Zřejmě prudký poryv větru mohl za pád mladého paraglidistu do koruny stromu. Nebezpečná situace se stala v pátek podvečer pod vrcholkem Prašivé ve zhruba dvacetimetrové výšce. Záchranáře přivolali kamarádi, kteří byli na místě.

Start, krátké stoupání a poté náhlý poryv silného větru. Takto podle svědků proběhla celá situace. "Naštěstí vše viděli jeho kamarádi a ti nás hned kontaktovali,“ uvádí v tiskové zprávě Jaroslav Pavlica, zasahující člen Horské služby Beskydy.

„K nehodě vyjeli záchranáři ze stanic ve Frýdlantu nad Ostravicí a z Javorového. Na místě jsme pak museli nejdřív vystoupat na vedlejší strom a tam zřídit jistící stanoviště,“ popsal akci Jaroslav Pavlica s tím, že muže, který byl bez ranění, pak pomocí jištění z vedlejšího stromu spustili dolů. Celou záchranu ovšem vedle výšky komplikoval fakt, že vše proběhlo až po setmění. „V této lokalitě zasahujeme při záchraně uvízlých a někdy i zraněných paraglidistů poměrně často. Obvykle ale za světla a málokdy v takové výšce,“ komentoval včerejší záchrannou akci Radim Pavlica, náčelník Horské služby Beskydy. Doplnil, že ve většině případů uvíznou paraglidisté právě při neopatrném startovacím manévru a vzhledem k malým zkušenostem.

Foto: Horská služba Beskydy

Nahlásit chybu


K tématu
JOB FACTORY s.r.o. - Moravskoslezský kraj
Ostrava
od 22 500 do 27 000 Kč/měsíc

Detail

AUTOCENTRÁLA s.r.o., Hlučín nebo Ostrava
Ostrava
od 35 000 Kč/měsíc

Detail

ISNA-MSE z.s., Ostrava
Ostrava
od 27 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail