Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vrah macechy z Havířova kvůli nemoci asi unikne vězení

Na konci dubna otřásla Havířovem vražda. V řadovce v Prostřední Suché doslova zmasakroval 24letý muž přítelkyni svého otce. V těchto dnech už mohl mladík stát před soudem, ale zřejmě se tak nestane. Žalobce totiž zastavil trestní stíhání. Vrah prý byl nepříčetný a zřejmě skončí v psychiatrické léčebně.

Na záběrech, které jsme natočili při rozhodování o vazbě u karvinského soudu, můžete znovu vidět 24letého mladíka, který zavraždil přítelkyni svého otce. Na vraha rozhodně nevypadá. A nyní vše nasvědčuje tomu, že za tento čin ani nebude potrestán. Trpí totiž duševní poruchou.

Vít Legerský, státní zástupce: “Mohu potvrdit, že jsem před pár dny zastavil trestní stíhání obviněného. Vyšetřování ukázalo, že v době vraždy byl nepříčetný.”

Dvě dcery a syn zavražděné ženy se s tímto rozhodnutím nechtějí smířit a podali si stížnost, kterou nyní bude řešit Vrchní státní zastupitelství. Podle odborníků pachatel vraždy své chování neuměl kontrolovat.

Petr Štěpaník, psycholog: “Mění se jeho chování, myšlení i emoce a ve chvíli, kdy ta nemoc probíhá akutně, může být nebezpečný svému okolí. Může se dopustit různé trestné činnosti a někdy i vražd. Za to chování není zodpovědný. Jeho schopnost své chování ovládat a nebo rozpoznat, že je nebezpečné, je snížená.”

Projevy duševní nemoci se prý u muže objevovaly asi rok. Tedy od bouračky, kterou zavinil a při které zemřel jeho kamarád. Nyní je možné, že sice neskončí ve vězení na až 18 let, ale lékaři jej pošlou na uzavřené oddělení psychiatrické léčebny, kde může být po zbytek života.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy