Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vrah macechy z Havířova kvůli nemoci asi unikne vězení

Na konci dubna otřásla Havířovem vražda. V řadovce v Prostřední Suché doslova zmasakroval 24letý muž přítelkyni svého otce. V těchto dnech už mohl mladík stát před soudem, ale zřejmě se tak nestane. Žalobce totiž zastavil trestní stíhání. Vrah prý byl nepříčetný a zřejmě skončí v psychiatrické léčebně.

Na záběrech, které jsme natočili při rozhodování o vazbě u karvinského soudu, můžete znovu vidět 24letého mladíka, který zavraždil přítelkyni svého otce. Na vraha rozhodně nevypadá. A nyní vše nasvědčuje tomu, že za tento čin ani nebude potrestán. Trpí totiž duševní poruchou.

Vít Legerský, státní zástupce: “Mohu potvrdit, že jsem před pár dny zastavil trestní stíhání obviněného. Vyšetřování ukázalo, že v době vraždy byl nepříčetný.”

Dvě dcery a syn zavražděné ženy se s tímto rozhodnutím nechtějí smířit a podali si stížnost, kterou nyní bude řešit Vrchní státní zastupitelství. Podle odborníků pachatel vraždy své chování neuměl kontrolovat.

Petr Štěpaník, psycholog: “Mění se jeho chování, myšlení i emoce a ve chvíli, kdy ta nemoc probíhá akutně, může být nebezpečný svému okolí. Může se dopustit různé trestné činnosti a někdy i vražd. Za to chování není zodpovědný. Jeho schopnost své chování ovládat a nebo rozpoznat, že je nebezpečné, je snížená.”

Projevy duševní nemoci se prý u muže objevovaly asi rok. Tedy od bouračky, kterou zavinil a při které zemřel jeho kamarád. Nyní je možné, že sice neskončí ve vězení na až 18 let, ale lékaři jej pošlou na uzavřené oddělení psychiatrické léčebny, kde může být po zbytek života.
Drahoušku, toužím po tobě / divadelní hra

Zítra
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

SHF: Velkolepá komorní hra

27.09. 17:00
Celý MS kraj, Zámek, kaple Nalezení sv. Kříže, Nová Horka u Studénky

Bylinky pro děti / přednáška Milady Gilgové

29.09. 17:00
Celý MS kraj, Městská knihovna Bílovec

Družstvo NATALYA - okr. Pardubice (Opatovice nad Labem)

od 16 100 Kč/měsíc

Detail

Petra Macurová - OSTRAVA-Kunčičky

od 33 300 do 39 100 Kč/měsíc

Detail

DAMOTRANS s.r.o., provozovna Žamberk

od 41 000 do 47 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků