Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Frýdek-Místek vyhlásil bezdoplatkové lokality

Město Frýdek-Místek stejně jako Bohumín vyhlásilo lokality, ve kterých nebudou nově přistěhovaným občanům vypláceny doplatky na bydlení. Opatření se od 4. ledna vztahuje na čtyři domy.

Opatření, v rámci něhož Frýdek-Místek nebude nově přistěhovaným nájemníkům vyplácet doplatky na bydlení se vztahuje na čtyři domy, ve kterých jsou provozovány soukromé ubytovny. Jedná se o dům na ulici F. Čejky, dále dva domy na ulici Míru a také dům na ulici Křižíkova.

„Cílem je omezit byznys s chudobou, zabránit přílivu nových nájemníků do soukromých ubytoven a zajistit v jejich blízkém okolí větší pořádek a klid. Sociálně slabé respektujeme, umíme se o ně postarat, ale nepřizpůsobivými občany nenecháme terorizovat naše slušné občany, kteří chtějí žít v klidu a bez obav,“ uvedl primátor města Frýdku-Místku Michal Pobucký.

Stejnou cestou jde také Bohumín, který bezdoplatkové zóny vyhlásil jako první město v kraji a které se týkají tří lokalit. Dvě jsou přímo v centru města, jedna pak v Pudlově.

“To se netýká lidí, kteří teď v těch lokalitách bydlí. My sledujeme, že je tam obrátkovost. Ti lidé odejdou a místo nich přijde třeba mnohačetná rodina z jiného města k nám. My si od toho slibujeme, že noví lidé do těchto lokalit nebudou přicházet a v těch lokalitách bude nižší počet lidí pobírající sociální dávky,” sdělil starosta Bohumína Petr Vícha.

Doplatek na bydlení nebude úřad práce vyplácet novým nájemníkům. Současným nájemníkům doplatek zrušit nelze.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy