Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Frýdek-Místek vyhlásil bezdoplatkové lokality

Město Frýdek-Místek stejně jako Bohumín vyhlásilo lokality, ve kterých nebudou nově přistěhovaným občanům vypláceny doplatky na bydlení. Opatření se od 4. ledna vztahuje na čtyři domy.

Opatření, v rámci něhož Frýdek-Místek nebude nově přistěhovaným nájemníkům vyplácet doplatky na bydlení se vztahuje na čtyři domy, ve kterých jsou provozovány soukromé ubytovny. Jedná se o dům na ulici F. Čejky, dále dva domy na ulici Míru a také dům na ulici Křižíkova.

„Cílem je omezit byznys s chudobou, zabránit přílivu nových nájemníků do soukromých ubytoven a zajistit v jejich blízkém okolí větší pořádek a klid. Sociálně slabé respektujeme, umíme se o ně postarat, ale nepřizpůsobivými občany nenecháme terorizovat naše slušné občany, kteří chtějí žít v klidu a bez obav,“ uvedl primátor města Frýdku-Místku Michal Pobucký.

Stejnou cestou jde také Bohumín, který bezdoplatkové zóny vyhlásil jako první město v kraji a které se týkají tří lokalit. Dvě jsou přímo v centru města, jedna pak v Pudlově.

“To se netýká lidí, kteří teď v těch lokalitách bydlí. My sledujeme, že je tam obrátkovost. Ti lidé odejdou a místo nich přijde třeba mnohačetná rodina z jiného města k nám. My si od toho slibujeme, že noví lidé do těchto lokalit nebudou přicházet a v těch lokalitách bude nižší počet lidí pobírající sociální dávky,” sdělil starosta Bohumína Petr Vícha.

Doplatek na bydlení nebude úřad práce vyplácet novým nájemníkům. Současným nájemníkům doplatek zrušit nelze.
Vánoční koncerty Miroslava Beinhauera

13.12. 17:00
Celý MS kraj, Zámek Hradec nad Moravicí - Velká dvorana

The Backwards: World Beatles Show / koncert

07.05. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

DIOL družstvo - prac. Šternberk, Litovelská

od 97 Kč/hod.

Detail

REAL PEOPLE CZ s.r.o. - Kamenec u Poličky

od 14 600 do 16 500 Kč/měsíc

Detail

TORINA CZ, s.r.o. - Praha-východ

od 16 100 do 18 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků