Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

“Březen - měsíc čtenářů” v krnovské knihovně

Hurá do knihoven. Březen je totiž měsícem čtenářů a knihovny nás tak lákají na velmi pestrý program. Například v Městské knihovně v Krnově tato tradiční akce začala promítáním dokumentárního filmu Thule Tuvalu.

Městská knihovna v Krnově se zapojila do projektu Promítej i ty. Nejenže jím odstartovala celorepublikovou akci Březen - měsíc čtenářů, ale zahájila jím i pravidelné promítání, které tady dosud nebylo. Za projektem Promítej i ty stojí festival Jeden svět.

“Což je festival dokumentárních filmů, které se zabývají lidskými právy a jsou tam zastoupeny snímky, které nějakým způsobem řeší ta nejpalčivější témata současné společnosti,” vysvětluje Jakub Mruz, ředitel knihovny

Na promítání si do knihovny budete moci zajít každý první čtvrtek v měsíci.

Vůbec prvním promítaným filmem byl dokument Thule Tuvalu, který řeší globální změny klimatu, jejich dopady na svět a odpovědi na to, jak s nimi můžeme bojovat. Podívat se na něj přišlo tolik lidí, že téměř zaplnili promítací sál.

“Já chodím pravidelně na ty čtvrtky.”

“Sem tam i s manželkou zajdu také na nějaké promítání. Do knihovny jak kdy, jak to vyjde.”

“Chodím tady často v knihovně, ráda chodím i do studovny ať je to ohledně denního tisku nebo různých časopisů.”

“Nejradši čtu dobrodružné knížky.”

“Já tady chodím často a tady si hraju a dívám se na knížky.”

“My tady chodíme rády a čteme rády a se nám tady ta knihovna líbí, jsme tady spokojeny.”

Začátkem března proběhne také další oblíbená Noc deskových her, knihovna se připojí i k mezinárodnímu týdnu trénování paměti a nabídne i další zajímavé akce.

“Čeká nás autorské čtení Miroslavy Krčové Miluji Jeseníky, autorské čtení krnovského rodáka Pavla Hénika k jeho prvotině Manekýni a tradiční Noc s Andrsenem na Foglarovské téma,” uvádí Jakub Mruz, ředitel knihovny

S cílem podpořit Noc s Andersenem se v knihovně uskutečnil kabelkový a bižu bazar, který vynesl 18 250 korun.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy