Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Školáky v Rychvaldě lákaly dvě neznámé ženy do auta

Policisté prověřují oznámení o neobvyklém chování dvou neznámých žen. Ty počátkem týdne oslovily dva školáky, kterým nabídly odvoz domů. Škola o celém incidentu ihned informovala všechny rodiče a učitelé dětem připomněli zásady bezpečného chování.

K celému incidentu mělo dojít v Rychvaldě, v pondělí 26. února o půl druhé odpoledne. Dva žáky při cestě ze školy domů oslovily dvě, přibližně padesátileté ženy a nabídly jim, že je odvezou domů. Děti ale do auta nenastoupily a vše řekly doma rodičům a učitelům ve škole.

„Hned druhý den jsme informovali zákonné zástupce přes žákovské knížky. Žáci byli znovu poučení o bezpečnosti, informovali jsme policii, která to aktuálně řeší,“ řekl ředitel ZŠ Rychvald Daniel Cigánek.

„Policisté z OO PČR Bohumín prověřují všechny informace, které se jim podařilo získat. Vyslýchali děti ze základní školy, pedagogický sbor a taky zákonné zástupce,“ řekla mluvčí PČR Karviná Zlatuše Viačková.

„Je fajn, když se tady o tom ví a že děti jsou informovány a dávají si pozor na sebe.“ „Vidím, že tady měšťáci stojí, takže doufám, že se to nějak dořeší a bude se to více hlídat. Myslím si, že rodiče mají strach,“ řekli osloveni rodiče školáků.

Podle policie ale zatím není důvod k panice. Případu věnují bohumínští policisté maximální pozornost. Ke zdárnému objasnění přitom vždy přispěje rychlost oznámení.

„Časová prodleva policistům komplikuje okamžitý zásah a následné prověření oznámené události,“ dodala Viačková.

O podezřelém chování neznámých osob můžete policisty informovat i na bezplatné lince 158. V minulosti na Karvinsku bylo prověřeno už mnoho podobných situací, naštěstí se vždy jednalo o nedorozumění.

Nahlásit chybu


K tématu
ASF jobs s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 13 860 do 15 015 Kč/měsíc

Detail

Centrum pro zdravotně postižené Moravskoslezského kraje o.p.s., Ostrava a okolí
Ostrava
od 42 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail

Generální ředitelství cel, Ostrava
Ostrava
od 21 800 do 29 520 Kč/měsíc

Detail