Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Rytíři zahájili sezónu na hradě Hukvaldy

Hrad Hukvaldy po zimě otevřel své brány veřejnosti. Na návštěvníky čeká zajímavý program. Kromě tradičních akcí se lidé mohou těšit i na novinky.

Slavnostním průvodem rytířů a předáním symbolického klíče od vstupní brány byla zahájena letošní sezóna na hukvaldském hradě. Pro návštěvníky byl připraven bohatý dobový program.

„Je to pěkná zábava. Lidé si připomenou historii.“ „Mně se nejvíce líbil ten boj rytířů.“ „Super, je to perfektní.“ „Vypadalo to opravdické. Připadal jsem si, jako v té době,“ řekli návštěvníci hradu.

Vrátit v čase se budou moci návštěvníci i během dalších akcí plánovaných na tomto jednom z největších hradů na Moravě. Programová nabídka je velmi pestrá. Kromě tradičních akcí, mezi které patří dubnový hradní slet čarodějnic, ukázky sokolnictví nebo dvoudenní dobývání pevnosti, jsou připraveny i zajímavé novinky.

„Z nových akcí plánujeme Pastuškové na hradě. Program bude probíhat tou formou, že návštěvníci mohou shlédnout ukázku pastevectví, ukázku sbíhání oveček a budou moci ochutnat tradiční ovčí výrobky,“ řekla programová pracovnice hradu Barbora Kožušníková.

Zajímavá bude bezesporu i pravěká osada na Hukvaldech. Návštěvníci hradu se budou moci blíže seznámit s životem pravěkých lidí v přírodě.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy