Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Mladý klavírista z Karviné míří na Pražskou konzervatoř

Teď vás seznámíme s velmi talentovaným klavíristou Jakubem Durčákem z Karviné. Jeho píle a talent ho dovedly až na Pražskou konzervatoř, kam se jako jeden ze tří českých klavíristů dostal v rámci letošních přijímaček.

Tohle je patnáctiletý Jakub Durčák. Poprvé ke klavíru usedl ve čtyřech letech a od té doby u něj strávil tisíce hodin. Z obrovské lásky k hudbě, touhy po úspěchu a velké soutěživosti.

“Asi nejvýznamnějším úspěchem to byla první cena v mezinárodní soutěži Musica Insieme v Itálii v Benátkách,” prozradila jeho učitelka klavíru Anna Schwarzová, ze ZUŠ B.Smetany.

Jakubův talent ocenili i na Pražské konzervatoři, kam se po letošních přijímačkách dostal.

“Dostalo se nás tam pět, z toho jen tři Češi. Nápor tam byl velký, měli jsme málo času na rozehrání, i na talentové zkoušky i na samotný test,” upřesnil úspěšný klavírista.

Na studium v Praze je připraven, i když tuší, že to bude hodně náročné studium.

“Počítám s tím, že tam už ani ty čtyři hodiny nebudou stačit u klavíru nasazených, určitě to bude velký nápor,” dodal Jakub Durčák.

Jakub věří v to, že díky studiu na prestižní Pražské konzervatoři se mu otevřou dveře ke splnění jeho snu.

“Dál bych se chtěl stát koncertním klavíristou, chci předávat hudbu dále lidem a chci cestovat po světě,” uzavřel Durčák.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy