Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Desetitisícům řidičů vyprší letos platnost průkazů

V letošním roce končí více jak půl milionu řidičům v celé zemi desetiletá platnost řidičských průkazů. Oplatí se proto doklady zkontrolovat. Vyhnete se tak pokutám za případné řízení s neplatným řidičákem.

V průběhu letošního roku vyprší desetiletá platnost řidičského průkazu téměř 626 tisícům řidičů. Prozatím si o výměnu dokladu požádalo v celé zemi 80 tisíc motoristů, stále jich přes půl milionu zbývá.

"V celé České republice si řidičské průkazy musí letos vyměnit celkem 549 659 řidičů. Z tohoto počtu 55 401 řidičů pochází z Moravskoslezského kraje," doplnila údaje Lenka Rezková, mluvčí Ministerstva dopravy ČR.

Platnost největšímu počtu řidičských průkazů vyprší v létě tohoto roku. Týká se to nejvíce řidičů ve věkové skupině 41 až 50 let. Oplatí se proto platnost řidičského průkazu zkontrolovat.

“Pokud policisté v případě silniční kontroly zjistí, že řidičský průkaz je neplatný, hrozí řidiči pokuta až do výše 2 tisíc korun,” připomněla mluvčí PČR Karviná Zlatuše Viačková.

Jen na Karvinsku si řidičáky musí vyměnit 3000 řidičů.

“Řidiči mohou požádat o výměnu už teď, aby se vyhnuli frontám, teď fronty nejsou, zhruba ta čekací doba je deset minut, řekla Jana Michaličková, vedoucí oddělení dopravněsprávního MMK.

V Karviné mohou žadatelé o výměnu řidičského průkazu využít i objednávkový systém a zarezervovat si čas vyřizování svých záležitostí přes internet.
Vánoční koncerty Miroslava Beinhauera

13.12. 17:00
Celý MS kraj, Zámek Hradec nad Moravicí - Velká dvorana

The Backwards: World Beatles Show / koncert

07.05. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

Sakura Enterprise s.r.o. /Štěpánská/

od 19 600 do 20 000 Kč/měsíc

Detail

Scenario s.r.o.,

od 16 500 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

FREE JOB s.r.o. Plzeňský kraj

od 14 800 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků