Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Karviné se hrál hokejbal proti drogám

Už podvanácté se v Karviné uskutečnila preventivní akce nazvaná Hokejbalem proti drogám. Zúčastnili se jí žáci základních škol a středoškoláci. Kromě sportovního vyžití na ně čekala prezentace škodlivosti drog a strážníci je také nechali vyzkoušet takzvané opilecké brýle.

Hřiště u karvinské střední průmyslové školy se na dva dny stalo dějištěm desítky hokejbalových utkání žáků základních a středních škol v rámci celorepulbikové akce nazvané Hokejbalem proti drogám.

“Smysl je ten, aby mladí věděli, že se můžou skamarádit u sportu, aby z toho sportu byli schopni někam odejít a nezůstávali nám u drog,” vysvětlil organizátor akce Martin Pala.

“Já myslím, že je lepší sportovat než brát drogy.” “Sport je prostě lepší než mobily.” “Hokejbal je lepší, drogy nemůžeme brát, abychom byli zdraví,” shodli se účastníci akce.

Akce Hokejbalem proti drogám běží letos už podvanácté a zapojují se do ní školy z celé republiky. Kromě sportovního vybití se současně děti seznámí se škodlivostí drog. Například v Karviné si všichni účastníci akce mohli vyzkoušet speciální brýle, které navodí stav opilosti nebo zkreslené vidění pod vlivem drog. Všichni měli problém bezpečně a jistě projít mezi kužely.

“Ty simulační brýle jim ukazují ten reálný stav, krásně si to porovnají, ten účinek třeba alkoholu,” upřesnil Petr Slezák, manažer prevence kriminality MP Karviná.

“Jsem na to změnil názor, je to určitě horší než jsem si myslel a asi to nezkusím tu marihuanu a ty drogy.” “Ty drogy, to nebylo úplně nejlepší,” řekli další účastníci akce.

Kromě toho si o drogové problematice děti se strážníky povídaly a díky prezentaci se dozvěděly spoustu užitečných informací, které je od užívání drog měly odradit.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy