Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Falešný vnuk okradl důchodkyni pomocí nové finty

Další falešný vnuk okradl důvěřivou seniorku v Karviné. Podvodník si ale tentokrát vymyslel novou fintu. Za 85letou ženou neposlal svého kamaráda, důchodkyně poslala peníze online z pošty.

Ahoj babi, potřebuji rychle půjčit peníze. Teď se ale za tebou nemůžu stavit, pošlu tam kamaráda. To je nejčastější způsob, který využívají podvodníci, aby vylákali z důvěřivých babiček peníze. Karvinští policisté nyní ale vyšetřují novou formu tohoto podvodu. Falešný vnuk zavolal 85leté seniorce, a požadoval urychleně poslat peníze formou online platby na poště.

„Žena v dobré víře pomoct vnukovi, na poště prostřednictvím společnosti, která poskytuje finanční služby peníze zaslala na místo, které ji bylo určeno,“ řekla mluvčí PČR Karviná Zlatuše Viačková.

Důvěřivá seniorka tak rázem přišla o padesát tisíc korun.

„Ti podvodníci pořád něco vymýšlejí tak, aby z nás ty peníze dostali a okradli nás.“ „Tresty za ty podvody jsou nízké, mělo by se to zpřísnit,“ shodují se senioři na Karvinsku.

Podvodníkovi v tomto případě hrozí až dvouleté odnětí svobody, pokud se prokáže, že takovýchto podvodů má na svědomí více, za mřížemi může strávit deset let. Základní rada, jak falešnému vnukovi nenaletět je přitom velmi prostá.

„V případě, že seniorovi někdo volá, vydává se za vnuka a požaduje peníze, doporučuji, aby vnukovi obratem volal zpět na jeho telefon, případně si to ověřil u ostatních příbuzných,“ vysvětlila předsedkyně spolku Vějíř života Šárka Bendová, která pravidelně informuje seniory jak se chránit před podvodníky.

Při podezření na podvodné jednání ihned kontaktujte policii na lince 158.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy