Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Karviné se běžel desetikilometrový závod

V Karviné se už po počtrnácté uskutečnil Městský běh Karvinou. Závod, který je zařazen do Moravskoslezského běžeckého poháru a česko-polského poháru Rybost pokaždé přiláká na startovní čáru nejen aktivní závodníky, ale i rekreační běžce, děti i seniory.

Masarykovo náměstí patřilo v sobotu všem milovníkům nejpřirozenější sportovní aktivity . běhu..Už počtrnácté se mohli postavit na startovní čáru jak profesionální běžci, tak amatéři, senioři a děti.

“Když nebudou chodit běhat děti, tak nám tady za pár let nebude nikdo chodit, takže mi i v atletickém klubu hledáme cestu, jak to udělat pro ty děti zajímavější, řekl ředitel závodu Tomáš Owczarzy.

Nejvíce běžců bylo zaregistrováno do hlavního běhu na deset kilometrů. Letos se zhruba ve stovce běžců objevilo více Poláků než kdy jindy.odstartováno bylo přesně v 17 hodin. Trať, kterou museli běžci zdolat vedla příjemným prostředím zámeckého parku, byla dlouhá 2,5 kilometrů, závodníci ji proběhli 4x. Nejrychlejším mužem a vítězem 14. ročníku byl v letošním roce Marek Chrascina z 1. běžeckého Jablunkov, 10 kilometrů uběhl za 32 minut 43 sekund.

První žena, Iveta Rašková z TJ Slezan Frýdek-Místek proběhla cílem ve 42 minutě 20 sekundě.

”To mě samozřejmě moc těší, ale neběželo se mi moc dobře, bylo teplo a ještě jsem to začala rychle, tak jsem potom zpomalovala, zpomalovala,” prozradila vítězka ženské kategorie.

Pro oba vítěze připravili organizátoři krásné ceny, mimo jiné i vyhlídkový let vrtulníkem.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy