Pávi opět zdobí karvinský zookoutek

Skvělá zpráva přišla z karvinského zookoutku. Pávi, kteří v dubnu zmizeli poté, co neznámy vandal poškodil jejich voliéru, jsou zpět. Jednoho se podařilo odchytit i stonavským myslivcům.

Když se stonavský myslivec pan Gerhard Durczok vydal před pár týdny do lesa, nevěřil svým vlastním očím.  V rajónu se mu procházel páv.

„Nejprve jsem si přetřel oči a opravdu, byl to páv. Obratem jsem mu tam nasypal zrní. Šel jsem tam druhý den ráno a dívám se, páv mě pozoruje. Když jsem začal sypat zrní, přišel ke mně,“ řekl stonavský myslivec.

Nejprve měl pan Durczok radost z toho, že má v revíru takovou raritu, záhy si ale uvědomil, že pávovi hrozí v lese nebezpečí.  

„V lese ho mohou zlikvidovat predátoři,“ vysvětlil pan Durczok.

Společně se svým kolegou páva odchytli a zavezli do karvinského zookoutku. Jak se následně ukázalo, jednalo se o jednoho z pávů, kteří byli neznámým pachatelem v dubnu z voliéry vypuštěni.

„Neznámý pachatel voliéru poškodil a pávi se nám rozletěli do volné přírody. Postupem času se podařilo odchytnout tři kusy no a poslední kus nám odchytil pan Durczok ze Stonavy, který věnoval svůj volný čas při odchytu předposledního kusu, který nám chyběl do sbírky,“ řekl vedoucí provozu údržby Technických služeb Karviná Emil Dostál.

Informace o pobytu posledního páva, který se ještě do karvinského parku nevrátil, přišla z Orlové. V současné době se připravuje jeho odchyt.
Tři v háji / divadelní představení

04.03. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

Spisovatelé do knihoven: Kateřina Rudčenková / beseda

05.03. 18:00
Celý MS kraj, Knihovna, Bílovec

Spisovatelé do knihoven: Radek Malý / beseda

10.03. 18:00
Celý MS kraj, Knihovna, Bílovec

Apronika s.r.o. provozpovna DUVE

od 16 300 Kč/měsíc

Detail

TORINA CZ, s.r.o. - Mstětice, Jirny, Radonice

od 15 000 do 17 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků