Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Pávi opět zdobí karvinský zookoutek

Skvělá zpráva přišla z karvinského zookoutku. Pávi, kteří v dubnu zmizeli poté, co neznámy vandal poškodil jejich voliéru, jsou zpět. Jednoho se podařilo odchytit i stonavským myslivcům.

Když se stonavský myslivec pan Gerhard Durczok vydal před pár týdny do lesa, nevěřil svým vlastním očím.  V rajónu se mu procházel páv.

„Nejprve jsem si přetřel oči a opravdu, byl to páv. Obratem jsem mu tam nasypal zrní. Šel jsem tam druhý den ráno a dívám se, páv mě pozoruje. Když jsem začal sypat zrní, přišel ke mně,“ řekl stonavský myslivec.

Nejprve měl pan Durczok radost z toho, že má v revíru takovou raritu, záhy si ale uvědomil, že pávovi hrozí v lese nebezpečí.  

„V lese ho mohou zlikvidovat predátoři,“ vysvětlil pan Durczok.

Společně se svým kolegou páva odchytli a zavezli do karvinského zookoutku. Jak se následně ukázalo, jednalo se o jednoho z pávů, kteří byli neznámým pachatelem v dubnu z voliéry vypuštěni.

„Neznámý pachatel voliéru poškodil a pávi se nám rozletěli do volné přírody. Postupem času se podařilo odchytnout tři kusy no a poslední kus nám odchytil pan Durczok ze Stonavy, který věnoval svůj volný čas při odchytu předposledního kusu, který nám chyběl do sbírky,“ řekl vedoucí provozu údržby Technických služeb Karviná Emil Dostál.

Informace o pobytu posledního páva, který se ještě do karvinského parku nevrátil, přišla z Orlové. V současné době se připravuje jeho odchyt.
Bylinky pro děti / přednáška Milady Gilgové

29.09. 17:00
Celý MS kraj, Městská knihovna Bílovec

PLNOU PAROU VPŘED! – 130 let železniční trati Studénka - Bílovec

03.10. 10:00
Celý MS kraj, prostranství mezi Domem dětí a mládeže Bílovec a ZŠ Komenského, Bílovec

Titanic / komedie Divadla Kalich

27.10. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

TOMYSHYNETS s.r.o. - Postřižín

od 15 200 do 16 200 Kč/měsíc

Detail

LADISLAV ZEMAN - Leskovice

od 20 000 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků