Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Povolební situace v Krnově a Bruntále

V Krnově i Bruntále začalo povolební vyjednávání. Kdo s kým vytvoří koalici, na to si ještě nějakou dobu počkáme. Vítězná uskupení mají za sebou teprve první vstupní jednání.

V Krnově rozdali voliči hlasy především mezi vítězné sdružení Krnovští patrioti a druhé hnutí ANO, které od sebe dělí rozdíl jednoho mandátu. Povolební modely jsou tedy celkem tři: Pokud se oba velcí hráči neshodnou na velké koalici, bude muset každý individuálně jednat se zbývajícími volebními stranami.

"Těší nás ta podpora našich příznivců, samozřejmě začala už nějaká vyjednávání o volební koalici. Samozřejmě je to všechno v začátku, protože je pár hodin po volbách, jednání se budou dále vyvíjet, my věříme, že všechno dobře dopadne tak, jak si naši příznivci přáli," říká Pavel Moravec, volební lídr Krnovští patrioti

Ve volbách v Bruntále zvítězilo jednoznačně s 10 mandáty sdružení Bruntál 2018. Pro požadovanou alespoň nadpoloviční většinu v zastupitelstvu, což je 14,  tedy vítěz voleb bude jednat především s druhým hnutím ANO s 5.mandáty a následně s hnutím Pro změnu, KSČM, ČSSD a ODS.

„Chtěl bych velmi ale opravdu velmi poděkovat našim voličům a našim podporovatelům. Povolební jednání se rozběhlo, my chceme jednat podle pořadí dosažených mandátů se subjekty, které se do zastupitelstva dostaly,“ uvádí Petr Rys, volební lídr Bruntál 2018

O dalším vývoji situace v obou městech, případně svolání ustavujících zastupitelstev vás budeme dále informovat.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy