Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Šestidenní divadelní festival zahájila Maryša

V Těšínském divadle probíhá 18. ročník festivalu divadel Moravy a Slezska. Během šesti festivalových dní mohou diváci shlédnout celkem 11 inscenaci v českém, polském a slovenském jazyce.

Klasické drama Maryša Aloise a Viléma Mrštíkových v podání herců Divadla Petra Bezruče Ostrava zahájilo v pondělí  5. listopadu 18. ročník festivalu divadel Moravy a Slezska. Během šesti festivalových dní mohou diváci v českotěšínském divadle shlédnout celkem 11 inscenaci v českém, polském a slovenském jazyce.

„Těšínští diváci uvidí představení ostravských divadel, z Opavy a samozřejmě všech tří našich scén. Přijede i divadlo z polského Plocku a dvě slovenská divadla z Martina a ze Zvolena.  Tento festival se nám rozrostl do mezinárodní úrovně,“ řekl ředitel českotěšínského divadla Petr Kracik.

Přestože se jedná o soutěžní festival, jeho hlavním smyslem je setkání.

„Porota tady je spíše takový lektorský sbor, který se bude bavit o inscenacích s diváky i herci, prostě se všemi, kteří přijdou po představení na posezení,“ vysvětlil jeden ze členů odborné poroty Ladislav Vrchovský.

„Je to pro nás vždycky příjemná zkušenost. Diváci jsou tady milí,“ řekla představitelka Maryši Pavla Gajdošíková.

Kromě odborné poroty budou výkony herců hodnotit i studenti středních škol.  Festival vyvrcholí v soboru 10. listopadu.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy