Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nad lyžařskými vleky na Ovčárně visí otazníky

Na Ovčárně v Jeseníkách si zalyžujete i v letošní zimní sezóně. Vleky jsou připraveny i přesto, že jejich majitel dlouhodobě řeší finanční závazky vůči věřitelům. Jen za vlek B dluží miliony korun obci Karlova Studánka.

Lyžařské vleky na Ovčárně v Jeseníkách jsou na prodej. Skončily v exekuci stejně jako budovy, které vlastní podnikatel Josef Figura s manželkou. Soud jim povolil oddlužení, o které si společně požádali. I přesto se tady bude letos v zimě lyžovat. Vleky už jsou připraveny.

“Závěsy jsou nasazeny na vleku a všecky takové ty přípravy, co se dělaj každý rok, jsou hotovy. Ten stav jakej je, tý techniky, tak je to tím, že se tady pozastavil nějaký rozvoj skrz ochranu přírody,” uvádíJiří Hejtmánek, Horská služba Ovčárna

Chráněná krajinná oblast Jeseníky se modernizaci celého areálu nebrání. Od provozovatele vleků už roky chce koncepční materiál, který by řešil celý areál na Ovčárně jako jeden celek.

“Bohužel takový materiál se nám zatím na stůl nedostal,” dodává Petr Šaj, vedoucí SCHKO Jeseníky

Lyžařů na Pradědu neustále ubývá vzhledem k tomu, že se rozšiřují a modernizují níže položená střediska.

“Nejsem spokojený, ale kdyby se aspoň zachovalo to, co je, tak by bylo dobře. Těším se na zimu. Lyžuju a jezdím na skialpech.”

Právě skialpinsté mají rádi svobodu a volný terén. Často se tak vydávají mimo sjezdové a jinak značené tratě a nejednou spustili i lavinu.

V minulém roce spadlo  asi 3 nebo 4 laviny. Z toho mám pocit, že 2 byly právě způsobeny odříznutím nějakou skupinou a nebo i jednotlivcem skialpinistů,” říká Petr Šaj, vedoucí SCHKO Jeseníky

Ochránci přírody se proto snaží s vlastníky pozemků vytipovat území, kde by mohli skialpinisty nasměrovat,

Nahlásit chybu
Centrum sociálních služeb Jih, příspěvková organizace - Ostrava
Ostrava
od 21 710 do 31 820 Kč/měsíc

Detail

Bartoň a Partner s.r.o. - pracoviště Nošovice, KONTAKTNÍ OSOBA PhDr. Martin Dudák, tel. 735 171 157, martin.dudak@bartonapartner.cz
Nošovice
od 6 000 Kč/měsíc

Detail

Bartoň a Partner s.r.o., Ostrava (Poděbradova)
Ostrava
od 12 975 Kč/měsíc

Detail