V MS kraji loni na silnicích zahynulo 54 osob

V roce 2018 opět přibylo na silnicích celé naší země mrtvých. Našemu kraji patří nelichotivé třetí místo s 54 mrtvými a stovkami zraněných. Jak tato hrozivá čísla snížit řešili odborníci v Ostravě. Důležité také je, že velmi často je příčinou nepozornost. Tedy například manipulace s mobilem, rádiem či navigací.

V roce 2018 se zvýšil počet mrtvých na silnicích v České republice o 12 a půl procenta a v případě dětí dokonce o dvojnásobek. MS kraj je s 54 mrtvými na třetím místě za Středočeským a Jihočeským krajem. Na nejčastější příčiny nehody se proto v letošním roce zaměří dopravní policie. "Dominuje nevěnování se řízení. To souvisí více méně s používáním mobilů, nastavováním navigací a jakoukoliv činností, která nesouvisí s řízením," vysvětluje vedoucí dopravní policie MS kraje Jiří Zlý.

Mezi vytipovanými místy, kde dochází nejčastěji k nehodám, patří například zatáčka u Nových Heřminov, kde se za 4 roky stalo 31 nehod a 4 osoby byly usmrceny. O řešeních diskutovali odborníci. "Budeme se snažit o odstranění překážek v rozhledu, aby byl ten oblouk čitelný, průjezdný a odhadnutelný z patřičné vzdálenost," uvádí za spolupořadatele konference David Pauk.

Konference v Ostravě se zúčastnili i lidé z vedení měst a obcí, kteří mohou přímo zlepšení situace ovlivnit. Ve Frýdku-Místku je například velmi nebezpečný přechod přes čtyřproudou Bruzovskou ulici. "Řešením je vybudování ostrůvku. V místě toho přechodu se musí mírně rozšířit hranice komunikace a k tomu potřebujeme souhlas majitelů pozemků. Ten ale nemáme a tak se to zatím nepodařilo realizovat," vysvětluje náměstek primátora FM Karel Deutscher.

Pokud ale chceme situaci zlepšit, musíme se na tom podílet všichni. Nestačí dodržovat pravidla pouze tam, kde nás kontroluje policie či radar. JInak to za pár let může dopadnout tak, že nám pokuty bude dávat přímo naše auto. 
Valaši na Těšínsku / výstava

28.03. 16:00 - 29.03. 18:00
Celý MS kraj, Výstavní síň, Jablunkov

Michal Ptáček – Plastiky / výstava

06.04. 16:00 - 31.10. 18:00
Celý MS kraj, Hrad Sovinec, Sovinec

Beskydy 8x jinak / výstava

19.04. 9:00 - 31.10. 18:00
Celý MS kraj, Hrad Sovinec, Sovinec

Montáže Přerov a.s.
Nový Jičín
od 100 Kč

Detail

Bruckner Group s.r.o.
Nový Jičín
od 15 000 Kč do 20 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků