Reklama

Myslivec našel na hranicích s Polskem pytle s tabákem

V lese se lidé často zbavují nejrůznějšího odpadu. U obce Bukovec na hranicích s Polskem narazil myslivec na několik igelitových pytlů a i v tomto případě si myslel, že jde o odpad. Když přišel blíže ucítil známou vůni. Někdo v lese odhodil asi 300 kilogramů tabáku.

Reklama

V těchto dnech provádějí dobrovolníci po celé zemi jarní úklid přírody. Lesy, louky i břehy řek jsou plné odpadků. Stejně se chtěl zachovat i myslivec z Bukovce poblíž Jablunkova, který při své pochůzce lesem uviděl několik pytlů. Když ale přišel blíže zjistil, že jde o tabák, kterého se někdo takto zbavil. "Byla to náhoda. Já tam chodím málo. Jede se tam na hraniční přechod v Bukovci. U hlavní cesty. Bylo to hozené u takové menší točny. Byly tam i stopy od auta," vysvětluje myslivec Andrzej Woclawik.

Policisté z obvodního oddělení v Jablunkově okamžitě informovali celníky a to vyrazili na místo. "Tabáková sušina podléhá spotřební dani. Proto správce daně Celní správa provedla kontrolu a prohlídku na místě. Zjistili jsme, že na místě je 14 pytlů s tabákem," uvádí mluvčí Celního úřadu pro MS kraj Pavla Zdobnická.

Pytle s tabákem celníci naložili a odvezli do celního skladu v Bohumíně. Případný únik na spotřební dani byl vyčíslen na 700 tisíc korun. Je pravděpodobné, že majitel nebude nikdy vypátrán, stejně jako důvod, proč se tabáku zbavil. Tabák bude později převezen do spalovny a zlikvidován.
Mateřská škola Rýmařov, Jelínkova 3, příspěvková organizace
Bruntál
od 20 000 Kč

Detail

Střední odborná škola, Frýdek-Místek, příspěvková organizace
Frýdek-Místek
od 29 020 Kč do 35 540 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Dny NATO spolu s Radegastem

Více PR článků
Zavřít reklamu