Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Myslivec našel na hranicích s Polskem pytle s tabákem

V lese se lidé často zbavují nejrůznějšího odpadu. U obce Bukovec na hranicích s Polskem narazil myslivec na několik igelitových pytlů a i v tomto případě si myslel, že jde o odpad. Když přišel blíže ucítil známou vůni. Někdo v lese odhodil asi 300 kilogramů tabáku.

V těchto dnech provádějí dobrovolníci po celé zemi jarní úklid přírody. Lesy, louky i břehy řek jsou plné odpadků. Stejně se chtěl zachovat i myslivec z Bukovce poblíž Jablunkova, který při své pochůzce lesem uviděl několik pytlů. Když ale přišel blíže zjistil, že jde o tabák, kterého se někdo takto zbavil. "Byla to náhoda. Já tam chodím málo. Jede se tam na hraniční přechod v Bukovci. U hlavní cesty. Bylo to hozené u takové menší točny. Byly tam i stopy od auta," vysvětluje myslivec Andrzej Woclawik.

Policisté z obvodního oddělení v Jablunkově okamžitě informovali celníky a to vyrazili na místo. "Tabáková sušina podléhá spotřební dani. Proto správce daně Celní správa provedla kontrolu a prohlídku na místě. Zjistili jsme, že na místě je 14 pytlů s tabákem," uvádí mluvčí Celního úřadu pro MS kraj Pavla Zdobnická.

Pytle s tabákem celníci naložili a odvezli do celního skladu v Bohumíně. Případný únik na spotřební dani byl vyčíslen na 700 tisíc korun. Je pravděpodobné, že majitel nebude nikdy vypátrán, stejně jako důvod, proč se tabáku zbavil. Tabák bude později převezen do spalovny a zlikvidován.
Bylinky pro děti / přednáška Milady Gilgové

Dnes
Celý MS kraj, Městská knihovna Bílovec

PLNOU PAROU VPŘED! – 130 let železniční trati Studénka - Bílovec

03.10. 10:00
Celý MS kraj, prostranství mezi Domem dětí a mládeže Bílovec a ZŠ Komenského, Bílovec

Titanic / komedie Divadla Kalich

27.10. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

Pivnice Plzeňka

od 20 000 Kč/měsíc

Detail

DANČ personální servis s.r.o. - Faurecia Automotive

od 18 000 do 20 000 Kč/měsíc

Detail

Advantech Czech s.r.o.

od 35 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků