Reklama

Pravděpodobný pachatel rýmařovské exploze byl zadržen

Exploze v přízemí rýmařovské radnice v úterý krátce před 17. hodinou otřásla celým domem a byla slyšitelná po celém městě. Nálož byla údajně umístěná hned za vstupními dveřmi v igelitové tašce a jen shodou okolností nedošlo k žádnému zranění osob.

Reklama

Na rýmařovské radnici právě skončila pracovní doba a v budově se tak nacházely pouze uklizečky a pracovníci IT oddělení.

„Byli jsme včera v kanceláři, ozval se výbuch, tak jsme hned zavolali 150 a museli jsme opustit radnici,“ popisuje událost městský informatik Jiří Františák.

Síla exploze na radnici byla značná a zaregistrovali ji všichni obyvatelé města. Statika stavby se silnými zdmi však pravděpodobně nebyla narušena a tlaková vlna rozbila pouze okna v přízemí a v prvním patře.

„A najednou rána, tak si říkám, asi bouchla pneumatika, co jiného. A pak jsem se otočil a všude kolem dým,“ vzpomíná náhodný svědek.

„Jsem měl tréning s mladší přípravkou a pak jsem se to dozvěděl od jednatelky městských služeb. Já jsem ukončil tréning a šel jsem se věnovat tady této explozi,“ dodává starosta Rýmařova Luděk Šimko (nez.)

Zásahová jednotka pravděpodobného pachatele zadržela krátce po činu v ulicích města po odchodu z místní restaurace, kam se uchýlil.

„Ten pán seděl tam u toho stolu tady s kolegou a pak asi za 20 minut odešel pryč. No a pak přijeli policajti, zásahovka,“ vzpomíná host restaurace.

Úředníci města dosud nemohou do práce a vedení města sídlí v náhradních prostorách. Motiv a další podrobnosti činu jsou stále v šetření policie.
Valaši na Těšínsku / výstava

28.03. 16:00 - 29.03. 18:00
Celý MS kraj, Výstavní síň, Jablunkov

Obléhání nedobytné pevnosti / bitva o hrad Hukvaldy

20.07. 13:00 - 21.07. 14:00
Celý MS kraj, Hrad Hukvaldy

Baškohrátky / závod netradičních plavidel

17.08. 10:00 - 18.07. 14:55
Celý MS kraj, Areál přehrady Baška

FERRIT s. r. o.
Frýdek-Místek
od 115 Kč

Detail

Rodina Koláčkova s.r.o.
Bruntál
od 15 000 Kč do 20 000 Kč

Detail

Základní škola Havířov - Šumbark Moravská 29/497 okres Karviná, příspěvková organizace
Karviná
od 19 850 Kč do 28 750 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu