Pravděpodobný pachatel rýmařovské exploze byl zadržen

Exploze v přízemí rýmařovské radnice v úterý krátce před 17. hodinou otřásla celým domem a byla slyšitelná po celém městě. Nálož byla údajně umístěná hned za vstupními dveřmi v igelitové tašce a jen shodou okolností nedošlo k žádnému zranění osob.

Na rýmařovské radnici právě skončila pracovní doba a v budově se tak nacházely pouze uklizečky a pracovníci IT oddělení.

„Byli jsme včera v kanceláři, ozval se výbuch, tak jsme hned zavolali 150 a museli jsme opustit radnici,“ popisuje událost městský informatik Jiří Františák.

Síla exploze na radnici byla značná a zaregistrovali ji všichni obyvatelé města. Statika stavby se silnými zdmi však pravděpodobně nebyla narušena a tlaková vlna rozbila pouze okna v přízemí a v prvním patře.

„A najednou rána, tak si říkám, asi bouchla pneumatika, co jiného. A pak jsem se otočil a všude kolem dým,“ vzpomíná náhodný svědek.

„Jsem měl tréning s mladší přípravkou a pak jsem se to dozvěděl od jednatelky městských služeb. Já jsem ukončil tréning a šel jsem se věnovat tady této explozi,“ dodává starosta Rýmařova Luděk Šimko (nez.)

Zásahová jednotka pravděpodobného pachatele zadržela krátce po činu v ulicích města po odchodu z místní restaurace, kam se uchýlil.

„Ten pán seděl tam u toho stolu tady s kolegou a pak asi za 20 minut odešel pryč. No a pak přijeli policajti, zásahovka,“ vzpomíná host restaurace.

Úředníci města dosud nemohou do práce a vedení města sídlí v náhradních prostorách. Motiv a další podrobnosti činu jsou stále v šetření policie.
Otazník jménem Jan Masaryk / přednáška Pavla Carbola

Dnes 17:00 - 19:42
Celý MS kraj, Knihovna, Baška

II. Bílovecký swap / výměnný bazar s oblečením

26.10. 9:00 - 23.10. 19:42
Celý MS kraj, Knihovna, Bílovec

Strašidelný průvod se světýlky

08.11. 17:00 - 23.10. 19:42
Celý MS kraj, Kulturní dům, Baška

Martin Kolek s.r.o.
Karviná
od 16 280 Kč do 35 000 Kč

Detail

ELANDOMY s.r.o.
Karviná
od 13 500 Kč

Detail

Vězeňská služba České republiky
Opava
od 26 100 Kč do 38 100 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu