Pravděpodobný pachatel rýmařovské exploze byl zadržen

Exploze v přízemí rýmařovské radnice v úterý krátce před 17. hodinou otřásla celým domem a byla slyšitelná po celém městě. Nálož byla údajně umístěná hned za vstupními dveřmi v igelitové tašce a jen shodou okolností nedošlo k žádnému zranění osob.

Na rýmařovské radnici právě skončila pracovní doba a v budově se tak nacházely pouze uklizečky a pracovníci IT oddělení.

„Byli jsme včera v kanceláři, ozval se výbuch, tak jsme hned zavolali 150 a museli jsme opustit radnici,“ popisuje událost městský informatik Jiří Františák.

Síla exploze na radnici byla značná a zaregistrovali ji všichni obyvatelé města. Statika stavby se silnými zdmi však pravděpodobně nebyla narušena a tlaková vlna rozbila pouze okna v přízemí a v prvním patře.

„A najednou rána, tak si říkám, asi bouchla pneumatika, co jiného. A pak jsem se otočil a všude kolem dým,“ vzpomíná náhodný svědek.

„Jsem měl tréning s mladší přípravkou a pak jsem se to dozvěděl od jednatelky městských služeb. Já jsem ukončil tréning a šel jsem se věnovat tady této explozi,“ dodává starosta Rýmařova Luděk Šimko (nez.)

Zásahová jednotka pravděpodobného pachatele zadržela krátce po činu v ulicích města po odchodu z místní restaurace, kam se uchýlil.

„Ten pán seděl tam u toho stolu tady s kolegou a pak asi za 20 minut odešel pryč. No a pak přijeli policajti, zásahovka,“ vzpomíná host restaurace.

Úředníci města dosud nemohou do práce a vedení města sídlí v náhradních prostorách. Motiv a další podrobnosti činu jsou stále v šetření policie.
Agatha Christie: Vražda v Orient expresu / premiéra inscenace

25.01. 17:30
Celý MS kraj, Těšínské divadlo, Český Těšín

Dětský Karneval v Bašce

26.01. 15:00
Celý MS kraj, Hostinec U Čendy, Baška

Country bál v Bašce

08.02. 19:00
Celý MS kraj, Hostinec U Čendy, Baška

ChacharNet s.r.o.
Ostrava-město
od 106 Kč do 150 Kč

Detail

INVOLVEX TRADE s.r.o.
Ostrava-město
od 17 800 Kč

Detail

HUSA Restaurant s. r. o.
Ostrava-město
od 16 100 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků