Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Policisté bourali, když spěchali na pomoc kolegům

O velké obětavosti a kolegialitě mužů zákona svědčí dopravní nehoda, která se stala ve Vřesině u Ostravy. Policejní vozidlo spěchalo na pomoc svým kolegům, kteří měli problémy s podezřelými. Řidič jel tak rychle, že nezvládl poslední zatáčku a skončil ve křoví u cesty. Překvapivý je ovšem důvod zásahu - podezřelý pálil listí příliš blízko lesa.

Nabourané policejní auto, druhé vedle, hasič s lopatou a dva muži s pouty na rukou. Takto skončil ve čtvrtek banální zásah policie. Začalo to vysláním hlídky k nebezpečnému pálení listí na okraji lesa ve Vřesině. Jenže majitelé, kteří před domem skutečně dělali jarní úklid a likvidovali suché listí, prý odmítli spolupracovat. "Dostali jsme oznámení o manipulaci s otevřeným ohněm v blízkosti lesního porostu. Okolnosti možného protiprávního jednání započali prověřovat ostravští policisté. Jejich výzvy k zanechání jednání neměli akceptovat dva muži," vysvětluje okolnosti zásahu mluvčí policie Gabriela Pokorná.

Policie proto povolala posily. Druhá hlídka se s nasazením života přiřítila takovou rychlostí, že v poslední zatáče vozidlo přerazilo značku STOP, přeletělo tramvajové koleje a skončilo ve škarpě. Naštěstí se nikomu nic nestalo a tak mohli být vzpurní paliči listí spoutáni a povoláni byli i hasiči. Ti hrozící požár lesa zažehnali. "Řidič služebního auta zřejmě nepřizpůsobil rychlost jízdy vozu a narazil do dopravní značky i stromu, načež zastavil mimo komunikaci," dodává mluvčí.

Jak se bude tento složitý případ dále vyvíjet budeme sledovat. Na podobné situace pamatuje zákon o požární ochraně. Je tedy možné, že se muži dopustili přestupku a dostanou pokutu. Zdá hrozí pokuta i policejnímu řidiči vozidla za dopravní nehodu jsme nezjistili. 
SHF: Velkolepá komorní hra

Dnes
Celý MS kraj, Zámek, kaple Nalezení sv. Kříže, Nová Horka u Studénky

Bylinky pro děti / přednáška Milady Gilgové

29.09. 17:00
Celý MS kraj, Městská knihovna Bílovec

PLNOU PAROU VPŘED! – 130 let železniční trati Studénka - Bílovec

03.10. 10:00
Celý MS kraj, prostranství mezi Domem dětí a mládeže Bílovec a ZŠ Komenského, Bílovec

Palcát services s.r.o. - Resort Mlýn Černovice

od 14 600 Kč/měsíc

Detail

AKAR Group s.r.o., odštěpný závod - Křižíkova

od 16 100 Kč/měsíc

Detail

Moorland Corporation s.r.o. - Jirny

od 16 200 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků