Reklama

Policisté bourali, když spěchali na pomoc kolegům

O velké obětavosti a kolegialitě mužů zákona svědčí dopravní nehoda, která se stala ve Vřesině u Ostravy. Policejní vozidlo spěchalo na pomoc svým kolegům, kteří měli problémy s podezřelými. Řidič jel tak rychle, že nezvládl poslední zatáčku a skončil ve křoví u cesty. Překvapivý je ovšem důvod zásahu - podezřelý pálil listí příliš blízko lesa.

Stáhnout video
Reklama

Nabourané policejní auto, druhé vedle, hasič s lopatou a dva muži s pouty na rukou. Takto skončil ve čtvrtek banální zásah policie. Začalo to vysláním hlídky k nebezpečnému pálení listí na okraji lesa ve Vřesině. Jenže majitelé, kteří před domem skutečně dělali jarní úklid a likvidovali suché listí, prý odmítli spolupracovat. "Dostali jsme oznámení o manipulaci s otevřeným ohněm v blízkosti lesního porostu. Okolnosti možného protiprávního jednání započali prověřovat ostravští policisté. Jejich výzvy k zanechání jednání neměli akceptovat dva muži," vysvětluje okolnosti zásahu mluvčí policie Gabriela Pokorná.

Policie proto povolala posily. Druhá hlídka se s nasazením života přiřítila takovou rychlostí, že v poslední zatáče vozidlo přerazilo značku STOP, přeletělo tramvajové koleje a skončilo ve škarpě. Naštěstí se nikomu nic nestalo a tak mohli být vzpurní paliči listí spoutáni a povoláni byli i hasiči. Ti hrozící požár lesa zažehnali. "Řidič služebního auta zřejmě nepřizpůsobil rychlost jízdy vozu a narazil do dopravní značky i stromu, načež zastavil mimo komunikaci," dodává mluvčí.

Jak se bude tento složitý případ dále vyvíjet budeme sledovat. Na podobné situace pamatuje zákon o požární ochraně. Je tedy možné, že se muži dopustili přestupku a dostanou pokutu. Zdá hrozí pokuta i policejnímu řidiči vozidla za dopravní nehodu jsme nezjistili. 

ReklamaValaši na Těšínsku / výstava

28.03. 16:00 - 29.03. 18:00
Celý MS kraj, Výstavní síň, Jablunkov

Michal Ptáček – Plastiky / výstava

06.04. 16:00 - 31.10. 18:00
Celý MS kraj, Hrad Sovinec, Sovinec

Beskydy 8x jinak / výstava

19.04. 9:00 - 31.10. 18:00
Celý MS kraj, Hrad Sovinec, Sovinec

David Křístek
Frýdek-Místek
od 20 000 Kč

Detail

SPORTOVNÍ CENTRUM ORLOVÁ s.r.o.
Karviná
od 16 300 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Skrytá hrozba v autě

Více PR článků
Zavřít reklamu