Policisté bourali, když spěchali na pomoc kolegům

O velké obětavosti a kolegialitě mužů zákona svědčí dopravní nehoda, která se stala ve Vřesině u Ostravy. Policejní vozidlo spěchalo na pomoc svým kolegům, kteří měli problémy s podezřelými. Řidič jel tak rychle, že nezvládl poslední zatáčku a skončil ve křoví u cesty. Překvapivý je ovšem důvod zásahu - podezřelý pálil listí příliš blízko lesa.

Nabourané policejní auto, druhé vedle, hasič s lopatou a dva muži s pouty na rukou. Takto skončil ve čtvrtek banální zásah policie. Začalo to vysláním hlídky k nebezpečnému pálení listí na okraji lesa ve Vřesině. Jenže majitelé, kteří před domem skutečně dělali jarní úklid a likvidovali suché listí, prý odmítli spolupracovat. "Dostali jsme oznámení o manipulaci s otevřeným ohněm v blízkosti lesního porostu. Okolnosti možného protiprávního jednání započali prověřovat ostravští policisté. Jejich výzvy k zanechání jednání neměli akceptovat dva muži," vysvětluje okolnosti zásahu mluvčí policie Gabriela Pokorná.

Policie proto povolala posily. Druhá hlídka se s nasazením života přiřítila takovou rychlostí, že v poslední zatáče vozidlo přerazilo značku STOP, přeletělo tramvajové koleje a skončilo ve škarpě. Naštěstí se nikomu nic nestalo a tak mohli být vzpurní paliči listí spoutáni a povoláni byli i hasiči. Ti hrozící požár lesa zažehnali. "Řidič služebního auta zřejmě nepřizpůsobil rychlost jízdy vozu a narazil do dopravní značky i stromu, načež zastavil mimo komunikaci," dodává mluvčí.

Jak se bude tento složitý případ dále vyvíjet budeme sledovat. Na podobné situace pamatuje zákon o požární ochraně. Je tedy možné, že se muži dopustili přestupku a dostanou pokutu. Zdá hrozí pokuta i policejnímu řidiči vozidla za dopravní nehodu jsme nezjistili. 
Spisovatelé do knihoven - Ondřej Hložek / autorské čtení

Dnes 18:00 - 6:25
Celý MS kraj, Městská knihovna Bílovec

Otazník jménem Jan Masaryk / přednáška Pavla Carbola

Zítra 17:00 - 22.10. 6:25
Celý MS kraj, Knihovna, Baška

II. Bílovecký swap / výměnný bazar s oblečením

26.10. 9:00 - 22.10. 6:25
Celý MS kraj, Knihovna, Bílovec

Martin Kolek s.r.o.
Karviná
od 16 280 Kč do 35 000 Kč

Detail

ELANDOMY s.r.o.
Karviná
od 13 500 Kč

Detail

Vězeňská služba České republiky
Opava
od 26 100 Kč do 38 100 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu