Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

MS světa v para hokeji: dvě výhry Čechů na úvod a plná hala

Ostrava je v tomto týdnu centrem světového para hokejového dění. Mistrovství světa přivedlo do MS metropole nejen nejlepších osm týmů světa, ale také báječnou atmosféru. Jen na dva zápasy českého týmu přišlo 12 tisíc fanoušků.

Český para hokejový tým v sobotu rozdrtil Japonce 8:0 a udělal tak velkou radost báječným fanouškům, kterých přišlo do Ostravar Arény přes 7 tisíc.

„Je to pro nás taková malá paralympiáda, doufám, že se to fanouškům líbilo,“ usmíval se Michal Geier, kapitán české reprezentace

A v neděli přidali Češi další vítězství, tentokrát zdolali ambiciózní Švédy 6:1 a potěšili tak nejen 5 tisíc fanoušků, ale také sportovní legendy, které si zápas nenechaly ujít.

„Vyvolává to vzpomínky na světové šampionáty hokejistů, ale tady je snad atmosféra ještě lepší,“ uznal bývalý hokejový reprezentant Milan Hnilička.

A jak by proti para hokejistům uspěl další špičkový gólman Ondřej Pavelec?

„Byl jsem s naším týmem na tréninku a když jsem viděl, jak se umí trefovat, moc šancí bych asi neměl,“ přiznal bývalý brankář hokejové reprezentace Ondřej Pavelec.

Program světového šampionátu v para hokeji pokračuje v úterý, které vyvrcholí večerním zápasem o první místo ve sklupině B mezi Českou republikou a Itálií. A organizátoři očekávají vyprodanou arénu.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy